{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi


Yeni Üyelik Üye Girişi Sepetim Sipariş Takibi Satış Sözleşmesi Teslimat Koşulları Koşulsuz Kolay İade


Satış Sözleşmesi


Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda işbu Mesafeli Satış Sözleşmesini (“Sözleşme”) okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar. Bundan böyle, Mecidiyeköy Mah. Oğuz Sok Rönesans Biz İş Merkezi No:4/14 K:4 34387 Şişli/İstanbul adresinde mukim, 761311 sicil no. İle İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğüne kayıtlı Deha Mağazacılık Ev Tekstili Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş. “SATICI”, internet üzerinden alışveriş yaparak Mesafeli Satış Sözleşmesi`ni kabul eden müşteri “ALICI” ve taraflar birlikte “TARAFLAR” olarak anılacaktır.


MADDE 1. SATIŞ SÖZLEŞMESİ’NİN KONUSU VE KAPSAMI


İşbu sözleşmenin konusu, ALICI`nın SATICI`ya ait “www.madamecoco.com” adresli internet sitesinden (“İnternet Sitesi”) elektronik ortamda sipariş verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince TARAFLAR’ın hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. 


MADDE 2. SATICI BİLGİLERİ


Unvan: DEHA MAĞAZACILIK EV TEKSTİLİ SAN. VE TİC.A.Ş. (Bundan böyle “MADAME COCO” veya “SATICI” olarak anılacaktır.)  Adres: Mecidiyeköy Mah. Oğuz Sok Rönesans Biz İş Merkezi No:4/14 K:4 34387 Şişli/İstanbul  Telefon: +90 212 267 27 51-52 Fax: +90 212 267 27 80  Ürün İade Adresi: Madame Coco E-Ticaret Deposu, Hepsiburada Operasyon Merkezi İnönü Mah. Mimar Sinan Cad. No: 3 Gebze Güzeller OSB Gebze/Kocaeli. İadenizi, sipariş numaranız ile PTT Kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. E-Mail: info@madamecoco.com


MADDE 3. ALICI BİLGİLERİ


Tüm gerçek kişiler “madamecoco.com” internet sitesi veya Madame Coco’nun mobil uygulaması üzerinden üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda işbu Satış Sözleşmesi’ni okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar. Madame Coco’nun e-ticaret mağazası olan “madamecoco.com” internet sitesine veya Madame Coco’nun mobil uygulamasına üye olup alışveriş yapan tüm gerçek kişiler bundan sonra "ALICI" veya "MÜŞTERİ" olarak anılacaktır. İşbu Satış Sözleşmesi, Madame Coco ile Müşteri arasında akdedilen sanal ortamda yapılmış olan bir sözleşmedir.


MADDE 4. SATIŞ SÖZLEŞMESİ’NE KONU ÜRÜN


4.1. Ürünün temel özellikleri (türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) SATICI`ya ait internet sitesinde mevcuttur. Ürüne ait münhasır özellikler de SATICI`nın internet sitesi içerisinde belirtilmiş olup, SÖZLEŞME konusu ürünün herhangi bir kampanyaya tabi olması durumunda bu kampanyanın koşulları ancak kampanya bitimi tarihine kadar geçerli olacaktır. SATICI kampanya dönemini ilan ettiği tarihten önce sonlandırabilir. SATICI`nın kampanya dönemleri ve koşulları üzerinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.


4.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana veya SATICI tarafından değiştirilene kadar geçerlidir. Belirli bir sürenin sonuna gelinmesi ile ilan edilen fiyatın artık geçerli olmayacağı belirtilen ürün, sürenin dolmasıyla SATICI tarafından yeniden belirlenecek fiyatlar üzerinden satışa sunulacaktır.


4.3. SÖZLEŞME konusu ürüne mahsus satış fiyatı, tüm vergiler ve yan giderler dahil olmak üzere toplam fiyat ALICI`ya internet sitesinde işlemini tamamlamasından önce sunulmaktadır.


MADDE 5. GENEL HÜKÜMLER


5.1. ALICI, İnternet Sitesi`nde belirtildiği şekilde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimatı ve bunun masraflarının ALICI tarafından karşılanacağını, teslimatın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI`nın tam ticari unvanı, açık adresi, MERSİS numarası veya vergi kimlik numarası, ödeme, ticari reklam ve tanıtımlarında taahhüt edilen süre ile uyumlu teslim veya ifa süresi, teslimat ve ifaya ilişkin diğer bilgiler ile varsa bunlara ilişkin taahhütler ve satıcı veya sağlayıcı ile aracı hizmet sağlayıcının şikayetlere ilişkin çözüm yöntemleri ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri ve Form`u okuduğunu. İşbu Form’un açık ve anlaşılır nitelikte olduğunu; bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.


5.2. SATICI, İnternet Sitesi`nin, mobil uygulamanın veya diğer veriler ile programların kullanılması sebebiyle; sözleşmenin ihlali, haksız fiil ya da başkaca sebeplere binaen doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. SATICI, işbu SÖZLEŞME`nin kurulması veya ifa edilmesi aşamalarında; kendi sorumluluğunda olmayan iş ve işlemler ile elektronik araçlarda meydana gelebilecek sorunlar, bilgisayar virüsü, telekomünikasyon hatlarında meydana gelen arızalar, iletişim hatası, hırsızlık, kayıtlara izinsiz olarak girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması ve SATICI`nın ağır kusurunun olmadığı iş ve işlemler dolayısı ile ALICI’nın uğrayacağı dolaylı yahut doğrudan zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacaktır.


5.3. SATICI, internet sitesi ve/veya mobil uygulamada mevcut her türlü hizmet, ürün, kullanma koşulları ile internet sitesi ve/veya mobil uygulamada sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme ve durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler internet sitesinde ve/veya mobil uygulamada yayın tarihinde yürürlüğe girer. SATICI, ALICI`ya internet sitesine ve/veya mobil uygulamaya her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmesini tavsiye etmektedir. Bu koşullar link verilen diğer internet sayfaları için de geçerlidir.


5.4. İnternet sitesi ve mobil uygulama, SATICI’nın kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. SATICI, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.


5.5. SATICI, internet sitesi ve mobil uygulamanın genel görünüm ve tasarımı ile internet sitesi ile mobil uygulamadaki tüm bilgi, resim, marka, alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyal/Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibi olup, Materyaller yasal koruma altındadır. İnternet sitesi ve/veya mobil uygulamada bulunan hiçbir Materyal; SATICI`dan önceden izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz veya dağıtılamaz. İnternet sitesi ve/veya mobil uygulamanın bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesi veya mobil uygulamada izinsiz olarak kullanılamaz. Aksinin tespiti halinde, SATICI`nın başvurabileceği hukuki yollara ilişkin tüm hakkı saklıdır.


5.6. SÖZLEŞME konusu ürün, sipariş tarihinden itibaren yasal 30(otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile ALICI`nın ikametgahının uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde tayin edilen süre içerisinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa SATICI`nın anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından teslim edilir. Teslimatı yapacak kargo şirketinin ALICI’nın bulunduğu yerde şubesi olmadığı takdirde ALICI’nın ürünü, SATICI tarafından bildirilecek bir diğer yakın şubesinden teslim alması gerekmektedir. SATICI bu durumda ALICI’dan herhangi bir ek masraf talep etmeyecektir. SATICI`nın işbu SÖZLEŞME`nin onaylandığı tarih itibarıyla anlaşmalı olduğu kargo teslimatı gerçekleştirecek kargodur.  ALICI’nın siparişlerinin SATICI tarafından kargo firmasına verilmesi işlemi pazar günleri hariç olmak üzere 4 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. SÖZLEŞME konusu ürünün teslimatına ilişkin her türlü kargo gönderim ücreti, toplam sipariş bedelinin 1.000 (Bin) Türk Lirası`nın altında olması halinde, ALICI tarafından karşılanacak olup siparişine ilişkin faturasına “Gönderim Ücreti” adı altında yansıtılacaktır.


5.7. SÖZLEŞME konusu ürün/ürünler, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden ve bundan kaynaklanabilecek zararlardan SATICI yahut SATICI`nın tayin ettiği kargo firması sorumlu tutulamaz.


5.8. Ürünün/Ürünlerin ALICI`ya gönderimi aşamasında sevkiyat işleminden sorumlu kargo firmasının hata ve ihmallerinden kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek zararlardan ve/veya bunların ALICI`ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. ALICI, SÖZLEŞME konusu ürünü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve üründe kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ürünü kabul etmemekle ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde SATICI sorumluluk kabul etmeyecektir.


5.9. SATICI, SÖZLEŞME konusu ürünün/ürünlerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edileceğini kabul ve beyan eder.


5.10. SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, 4 (dört) gün içerisinde ALICI`ya bildirir ve stoklarında bulunması halinde ALICI`ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir. ALICI`nın ücret iadesini tercih etmesi karşısında SATICI ürün için almış olduğu ücreti 14 (ondört) gün içerisinde, ALICI`nın satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde iade eder. Ödemenin kredi kartı ile yapılmış olması durumunda, 23/2/2006 tarihli ve 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu kapsamındaki kart çıkaran kuruluşlar; satıcı, sağlayıcı veya aracı hizmet sağlayıcı tarafından aktarılan tutarı, kendilerine ulaşmasını takiben kart hamilinin kullanılabilir limitine tek seferde ilave etmekle yükümlü olduğundan işbu yükümlülüğe uyulmaması durumunda ortaya çıkabilecek zararlardan SATICI sorumlu tutulamaz. 


5.11. Ürünün/Ürünlerin tesliminden sonra ALICI`ya ait kredi kartının, banka kartının, debit kartının ve internet sitesinde ve mobil uygulamada sunulan diğer ödeme sistemlerinin ALICI`nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI`ya ödememesi halinde, ALICI`nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ilgili ürünü 3 (üç) gün içinde SATICI`ya iade etmesi zorunludur. Aksi halde ALICI`nın iade etmediği ürün ile ilgili sorumluluğunun doğacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.


5.12. ALICI tarafından satın alınmış ürün ya da hizmetin SATICI`nın hizmet aldığı tedarikçi firma stoklarında olmaması ve eşit kalitede ve fiyatta muadil ürünün de bulunmaması halinde, SATICI`nın ALICI`nın ödemiş olduğu bedeli iade etme hakkı saklıdır.


5.13. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bu durumun öğrenildiği tarihten itibaren en geç 3 (üç) gün içerisinde bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (ondört) gün içinde kendisine ürünü(leri) satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde tek seferde ödenir.


5.14. ALICI`nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 (ondört) gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI olası gecikmeler için SATICI`nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini peşinen kabul etmektedir.


5.15.ALICI`nın hayatın olağan akışına aykırı, perakende alım sınırının üstüne çıkan, toptan alım izlenimi veren siparişlerinde SATICI siparişi tamamen iptal edebilir ya da perakende alım sınırında kalan ve SATICI`nın belirleyeceği adette ürünü ALICI`ya teslim edebilir.


5.16. ALICI`nın kredi kartı ile yapmış olduğu alışverişlerde ilgili tutara ilişkin işlemin 3 (üç) hatalı şifre girişi nedeniyle gerçekleştirilememesi halinde SATICI, ALICI`dan kimlik ve kredi kartı bilgilerini teyit edecek görsel araçlar da dahil olmak üzere her türlü bilgi ve belgeyi talep etmek hakkına sahiptir. İşbu bilgi ve belgelerin ALICI tarafından temin edilmemesi, eksik temin edilmesi veya temin edilen bilgi ve belgeler ile sipariş bilgilerinin uyuşmaması halinde SATICI, ilgili siparişi derhal ve hiçbir sorumluluk ve tazminat bedeli altında kalmaksızın iptal etme hakkına sahiptir.


5.17. Ürün fiyatlarında açık bir hata olduğu, basiretli bir tüketici tarafından anlaşılacak seviyede, piyasa fiyatının çok altında yazılması durumunda, mezkur hatalı fiyata göre verilen tüm siparişler SATICI tarafından iptal edilebilecektir. ALICI böylesi bir durumda açık bir hata olması nedeniyle hiçbir hak ve talepte bulunmayacağını kabul ve beyan eder.


5.18. SATICI, kendisinden kaynaklanmayan reklam yoluyla yapılan açıklamalar dolayısı ile sorumlu tutulamayacaktır.


Madde 6. TEMERRÜT HALİ ve HUKUKİ SONUÇLARI


ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda ve temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI`dan talep edebilir ve her koşulda ALICI`nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI`nın uğradığı zararı ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.


MADDE 7. CAYMA HAKKI


7.1. ALICI, sözleşme konusu ürünün/ürünlerin kendisine veya bildirdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması halinde ürünler ALICI tarafından iade edilmelidir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar, ürünün(lerin) SATICI`nın anlaşmalı olduğu kargo firması ile iade gönderilmesi halinde ALICI`ya aittir. ALICI  kendisine teslim edilen malın ayıplı olması durumunda işbu masraflardan sorumlu tutulamayacaktır. 


7.2. Süresi içerisinde herhangi bir nedenle iade edilen ürünün SATICI`nın anlaşmalı olduğu ve ALICI`ya bildirilen kargo firması ile gönderilmemesi halinde de kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI`ya faks, telefon veya eposta ile bildirimde bulunulması ve ürünün Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nde yer alan hükümler uyarınca cayma hakkı kullanımına uygun ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması gereklidir. 


7.3. Cayma hakkının kullanılması halinde, (i) Üçüncü kişiye veya ALICI`ya teslim edilen ürünün faturası, (iade edilmek istenen ürüne ilişkin kurumsal fatura kesilmiş, ürün iade edilirken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır), (ii) cayma formu, (iii) Cayma hakkı bildiriminin yapılmasından itibaren 10 (on) günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak SATICI`nın işbu SÖZLEŞME`de belirtilen adresine teslim edilmesi gerekmektedir. SATICI, cayma hakkına konu malın, iade için ön bilgilendirmede belirtilen taşıyıcıya teslim edildiği tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde ürün kapsamında yapılmış tüm ödemeleri ALICI`ya iade edecektir. Malın tesliminden önce cayma hakkının kullanılması durumunda ise, SATICI, ALICI`nın cayma hakkı bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde ürün kapsamında yapılmış tüm ödemeleri ALICI`ya iade edecektir. Ancak ALICI’nın malı, iade için öngörülenin haricinde bir taşıyıcı ile iade etmesi durumunda söz konusu yükümlülük malın SATICI’ya ulaştığı tarihten itibaren başlar. 


7.4. Ürün SATICI`ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında ALICI`ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da (muhasebe kayıtlarında tutarlılığı sağlamak amacıyla) iade edilmesi gerekmektedir. Ürünle beraber iade edilecek olan faturanın üzerine tüzel kişi ALICI`ların "iade faturasıdır" ibaresi yazarak ürünü iade etmesi gerekmektedir. Faturanın ürünle birlikte ya da en geç ürünün gönderilmesinden itibaren 5 (beş) gün içerisinde SATICI`ya gönderilmemesi durumunda iade işlemi gerçekleştirilmeyecek, ürün aynı şekilde karşı ödemeli olarak ALICI`ya geri gönderilecektir.


MADDE 8. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER


Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin ürünler, ALICI`nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin ürünler, tek kullanımlık, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin ürünler, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin ürünler, tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar, malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler, abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin ürünler, belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin ürünler, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya ALICI`ya anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin ürünler ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarların ve cayma hakkı süresi sona ermeden önce, ALICI`nın onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin ALICI’nın cayma hakkı bulunmamaktadır.


MADDE 9. ALICI'NIN BAŞVURABİLECEĞİ HUKUKİ YOLLAR ve YETKİLİ MAHKEME


İşbu Ön Bilgilendirmenin uygulanmasında, Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Alıcının Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68’nci. Maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir. MADDE

10.

BİLDİ

RİMLE

R VE

DELİL

SÖZL

EŞMES

İALICI ve SATICI arasında ve/veya 3.şahısların şikayetleri ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık olduğunda SATICI'nın kayıt ve belgeleri, mail yazışmaları, internet sitesi üzerinde yer alan sistem kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) münhasıran HMK 193. madde anlamında kesin delil teşkil edecektir. Sözleşmenin ifasına ilişkin işlemler kapsamında SATICI edindiği bilgi ve belgeleri 3 yıl süre ile muhafaza edecektir.


MADD

E 1

1.

YÜR

ÜRL

ÜK
11 (onbir) maddeden ibaret işbu Sözleşme ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir. İşbu Sözleşmenin bir nüshası SATICI tarafından ALICI`ya SATICI`nın uygun gördüğü usulle iletilecektir.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?