{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }
Filtrele
Sırala
Görünüm
108 Ürün
renk
ölçü
materyal
fiyat
Kupa & Fincan

Fincan Takımı Çeşitleri Nelerdir?


Fincan Takımı Modelleri Fincan dendiğinde akla genellikle Türk kahvesi fincanları gelse de aslında bu ürünün kullanım alanı oldukça geniştir. Çay fincanından bitki çayı demleme fincanına, kahve fincanından ekspresso fincanına birbirinden farklı işlevlerde kullanılabilecek çok sayıda fincandan söz etmek mümkündür. Tüm fincan takımı çeşitleri, dört başlıkta incelenebilir.

1. En bilinen fincan çeşidi, Türk kahvesi fincanıdır. Sevdiklerinizle sohbetlerinizi koyulaştıran ve hatrı aslında 40 yıldan çok daha uzun sürebilen Türk kahvesi fincanı çeşitleri, sayılamayacak denli zengin bir ürün yelpazesinde sunulur. Geniş ağızlılardan düz tasarımlara, düz renkli dizaynlardan desenli modellere birbirinden şık ve zarif fincan seti bulunabilmektedir.

2. Kahve fincanları ; ekspressodan cappuccinoya, nescafeden filtre kahveye pek çok lezzetli içeceği içmenizi sağlayan geniş hacimli bardaklardır. Genel ve ortak özellikleri porselen malzemeden üretilmeleri olan bu mutfak ürünleri, ikili veya tekli fincan seti şeklinde sunulabilmektedir. ç

3. Türk misafirperverliğinin temel taşlarından birisi olan çay ikramını yapabileceğiniz çay fincanları , genellikle cam malzemeden üretilir. Camın sağlıklı ve şeffaf yapısı, çayın renginin görülebilmesini sağlar. Saplı, sapsız veya desenli, desensiz modelleri bulunabilen çay fincanları; ocakta veya elektrikli çaycıda demlediğiniz çaylarınızı şık bir şekilde sunabilmenizi sağlar.

4. Demleme fincanları; bitki çayından filtre kahveye, bitkilerin veya çekirdeklerin süzdürülerek tüketilebileceği her içeceğinizi hem demleyip hem sıcak sıcak içebilmenizi sağlayacak şekilde dizayn edilmiş ürünlerdir. Zengin bir çeşitlilikle siz değerli kullanıcılara ulaşan fincan modelleri , farklı işlevlerde kullanılabilecek set veya tekli fincan şeklinde sunulur. Kullanıcıların severek kullandığı ve en sık tercih ettiği renkli fincan takımı modelleri arasında yer alan Poétique 2'li Kahve Fincan Takımı, muhteşem pudra tonları ve şık desenleriyle ön plana çıkmaktadır. Plaisir İntrigant 2'li Kupa Seti - Kahverengi - 260 ml, sevdiklerinizle birlikte yudumlayabileceğiniz muhteşem kahvelerinizi sıcacık tutan eşsiz tasarımı sayesinde büyük bir beğeni toplamıştır. Farklı tasarımlar arayanların durağı ise Boussac 2'li Çift Camlı Bardak 155 ml ürünüdür. İçiçe iki bardak görünümüne sahip olan bu muhteşem ikili fincan takımı, ısıya dayanıklı borosilikat malzemeden üretilmiştir. Cavalier 4'lü Çay Fincanı 200 ml, uzun ve keyifli kahvaltıların vazgeçilmezi çaylarınızı hem sıcak tutan hem de elinizin yanmasını engelleyen sapları sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan fincan seti modellerinden birisidir.


Fincan Takımları Kaç Kişiliktir?


Kullanım alanlarına göre ayrıştırılabilen fincan modelleri ; tekli fincan, ikili fincan takımı ve dörtlü fincan seti olarak sunulmaktadır. En çok tercih edilen tekli fincan, Achiko Porselen Kupa - Soft Mavi - 225 ml ürünüdür. Onlarca farklı seçeneğinin bulunduğu bu ürün, tek kişilik fincanlar içerisinde sadeliği ve zarif duruşuyla öne çıkmaktadır. İkili fincan takımları genellikle kahve tüketimi için tasarlanmıştır. Kullanıcıların en sevdiği Türk kahvesi fincan modelleri arasında Courtois 2'li Kahve Fincan Takımı yer alırken; nescafe bardağı söz konusu olduğunda bu tercihler Plaisir İntrigant 2'li Kupa Seti- Kahverengi - 260 ml ürününden yana olmaktadır. Dörtlü fincan takımı modelleri ise genellikle çay servisi için kullanılabilir ürünlerdir. En sevilen modellerden biri ise Jeanina 4'lü Çay Fincanı 145 ml’dir.


Fincan Takımları Kaç Ml?


Fincan Takımı Fiyatları Fincanların hacimleri, işlevlerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. En küçük hazneye sahip olan fincan çeşitleri, Türk kahvesi içimi için tasarlanmış olan ürünlerdir. Türk kahvesi fincan takımlarındaki ürünlerin hacmi 70 ml ile 90 ml arasında değişmektedir. Hemen ardından 140 ml, 150 ml ve 200 ml seçenekleriyle çay fincanları gelmektedir. 200 ml ve 220 ml arasında değişen hazne ölçülerine sahip olan kahve kupalarını ise 385 ml ve 400 ml’lik hacimleri ile grand kahve kupaları ve demleme fincanları izlemektedir. Renginden içerdiği ürün sayısına, üretim malzemesinden hacmine kadar farklı özellikler çerçevesinde belirlenen fincan takımı fiyatları, seçeceğiniz ürüne bağlı olarak değişmektedir. Madame Coco, üyelerine özel fiyat avantajlarıyla eşsiz güzellikteki sayısız fincan takımı modellerini siz değerli kullanıcıların beğenisine sunmaktadır.


Fincan Alırken Nelere Dikkat Etmeli?


Fincan satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur üretim malzemesidir. Türk kahvesi, nescafe, çay veya pek çok farklı içecek için kullanabileceğiniz uygun fincan modelini beğendikten hemen sonra, ilk bakacağınız yer malzeme bilgisi olmalıdır. Yüksek sıcaklıktaki sıvıların doldurulduğu bu ürünler, dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Bir diğer önemli nokta ise fincan formudur. Sıcak tüketmek istediğiniz içeceklerinizin hızla soğumasına sebep olabilecek ağzı çok geniş tasarlanan ürünler, sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Son olarak, seçtiğiniz fincanın diğer mutfak eşyalarınızla uyumlu renk tonuna sahip olması; aldığınız ürünün hem şık durmasını hem de göz zevkinize de hitap etmesini sağlayacaktır.



Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?