{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }
Filtrele
Sırala
Görünüm
2 Ürün
renk
ölçü
materyal
fiyat
Düdüklü Tencereler

Düdüklü Tencere Sağlıklı Mı?


Düdüklü tencereler , mutfakların vazgeçilmez vakit kazandırıcı gereçleridir. Uzun sürede pişmesi gereken pek çok gıda ürününün, hava ile temasını keserek çok daha kısa sürede pişmesini sağlamaktadır. Normal tencerelerden tek farkı, yiyeceklerin pişmesi için gerekli olan ısıyı, hava almayan kapaklar sayesinde koruyabilmesidir. Klasik pişirme yöntemlerinde kapaklar, hava temasını olabildiğince azaltsa da tam anlamıyla kesmez. Bu durum, iç sıcaklığın dışarı sızmasına sebep olur ve yemeklerin pişmesi bu nedenle gecikir. Düdüklü tencere ise bu kaybı neredeyse sıfıra indirgeyerek hızlı bir pişim sağlar. Yemeklerinizi düdüklü tencerede pişirmek ile klasik pişirme gereçlerini kullanmak arasındaki tek fark zamandır. Her iki seçenek de oldukça sağlıklıdır ve düdüklü tencereler her mutfakta kullanılması gereken ürünlerdir.Düdüklü Tencere Kapağı Nasıl Kullanılır?


Farklı sap ve kapak tasarımına sahip olabilen düdüklü tencerelerde, kapak kullanım yöntemi değişkenlik gösterebilmektedir. Büyük veya küçük düdüklü tencere , genellikle hem iç hem de kapak kısmında, kapağın oturmasını sağlayan dişlilere sahiptir. Düdüklü tencere kapağınızı kapatmanın ilk adımı, bu dişlileri uygun biçimde bir araya getirerek kapağı sabitlemektir. Ardından, düdüklü tencerenizin modeline bağlık olarak belirlenmiş olan kilitleme yöntemini uygulamak, kullanım için gereklidir. Bir klips, kol veya düğme yardımıyla kilitlenebilen düdüklü tencere kapakları tam anlamıyla kapandığında, yemeğiniz pişmeye hazır demektir.


Düdüklü Tencere Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Mutfağınızda belki de en sık kullanacağınız gereçlerden biri olan düdüklü tencerenizi seçerken; malzeme, boyut ve kullanım kolaylığı hususlarında dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu noktalar; büyük veya küçük düdüklü tencerenizin ömrünü tayin etmede etkili olmanın yanı sıra mutfağınızda geçirdiğiniz vakti en aza indirgemeniz için de kritiktir.

1. Üretim Malzemesi: Pek çok pişirme gereci gibi düdüklü tencereler de paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri, düdüklü tencerenizin paslanmaz çelikten üretilmiş olup olmadığını kontrol etmektir.

2. Boyut: Herhangi bir şey satın alırken gözden kaçırılmaması gereken noktalardan biri olan boyut, düdüklü tencere alışverişinde de önemli bir yere sahiptir. Evde birlikte yaşadığınız aile bireylerinin sayısına, misafirleriniz için pişireceğiniz yemek miktarına göre belirleyeceğiniz düdüklü tencere boyutu ihtiyacınızı karşılamalıdır. Mutfakta sizi ayrı yolda bırakabilecek küçük düdüklü tencere seçmek, hayal kırıklığına sebep olabileceği gibi ekstra vakit kaybına da yol açacaktır. Kullanım miktarınızın çok üzerinde hacme sahip büyük düdüklü tencere seçmek ise yemek pişirmekten kazandığınızın vaktin, temizliğe harcanmasına sebebiyet verebilir.

3. Kullanım Kolaylığı: Hız ve pratiklik isteyen pek çok durumda kullanım kolaylığı, kişiyi bir adım öne taşımaktadır. Düdüklü tencerenizin; taşımadan kapak kapatmaya, kilitlemeden açmaya pek çok noktada kolay bir kullanım sunması gerekmektedir. Seçiminizi buna uygun şekilde yapmak sizi memnun edecektir.


En İyi Düdüklü Tencere Markası Hangisi?


Düdüklü tencerelerin büyük bir kısmı, aynı standartlara sahiptir. Bu tarz ürünlerde kaliteyi belirleyen ilk unsur, üretimde kullanılan çeliğin sağlamlığıdır. Diğer noktalar ise sap tasarımı, şıklık, kolay kullanım gibi etmenler etrafında toplanmaktadır. Uzun yıllardır kullanıcılarına kalitenin bir numaralı adresi olduğunu kanıtlayan Madame Coco, en iyi düdüklü tencere tasarımlarını siz değerli müşterileri ile buluşturmaktadır. En iyi düdüklü tencereyi satın almak isteyen en iyi kullanıcılara tavsiye edilecek marka, şüphesiz Fontaines’tir. Hem 4 litre hem 6 litre hem de her iki boyutunda bir arada sunulduğu Fontaines Düdüklü Tencereleri, Madame Coco ayrıcalığıyla sizlere sunulmaktadır. Kalite ve fiyat ikilisi, birbirini doğrudan etkileyen faktörlerdir. Madame Coco, en kaliteli malzemelerle üretilen düdüklü tencere fiyatlarında her bütçeye uygun düzenlemeler yapmaktadır. Hakkınız olan en iyi düdüklü tencereyi, en uygun düdüklü tencere fiyatlarını bulabileceğiniz Madame Coco’nun online mağazasından temin edebilirsiniz.


Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?


Düdüklü tencereler, pişimi zor ve çok vakit alan gıda ürünleri için kullanıldığında daha sağlıklı sonuçlar elde etmek mümkündür. Et, tavuk, nohut, kuru fasulye gibi uzun süre suda haşlandığında pişebilen gıdalar için en uygun gereç düdüklü tenceredir.

1. Pişirilmek istenen yiyecek veya yemek düdüklü tencereye yerleştirilir.

2. Yemeğin ihtiyacı olandan bir çay bardağı kadar fazla su eklenir.

3. Düdüklü tencerenin dişlileri ile kapak arasındaki dişliler eşleştirilir.

4. Kapak klipsi kilitlenerek kapatılır.

5. Su kaynayana/düdük ötene kadar hava alması sağlanır. 6. Su kaynadığında düdük kısmı kapatılarak veya tasarıma göre hava alma düzeyi sıfırlanarak pişmeye bırakılır.

7. İlgili yemeğin pişme süresi kontrol edilir. Bittiğinde tencerenin soğuması beklenir.

8. Düdüklü tencerenin kapağı, tencere soğumadan açılmaya çalışılmamalıdır. Bekleyerek veya su altına tutarak soğutulan düdüklü tencerenin, hava alma klipsi/düdüğü açılır e içindeki hava boşaltılır.

9. Havanın tamamen boşaldığından emin olunduktan sonra kapak açılabilir.


Düdüklü Tencere Tabanı Nasıl Olmalı?


Yemeğin piştiği esnada yüksek basınca maruz kalan düdüklü tencereler, muhteşem bir sağlamlığa sahip olmalıdır. Yüksek sıcaklığa dayanıklı çelik malzeme, bu ısıyı koruyabilmek için belirli bir kalınlığa sahip olmalıdır. Düdüklü tencerelerin tabanı ise en kalın bölümüdür. Tabanlar, ocak sıcaklığının yanı sıra iç basınca da dirençli olmaları için özel olarak kalınlaştırılmaktadır.


Düdüklü Tencere Boyutları Nasıldır?


Düdüklü tencerelerde boyut, iç hacimle belirtilmekte; hacim ise metre ile değil litre ile ölçülendirilmektedir. Düdüklü tencere fiyatlarının belirlenmesinde en önemli etken, hacimdir. Farklı hacimlere sahip olan düdüklü tencereler, doğal olarak, malzeme tüketimine bağlı olacak şekilde farklı fiyatlara sahiptir. Madame Coco online mağazasında bulabileceğiniz düdüklü tencerelerin hacimleri 4 litre ile 6 litre arasında değişmektedir. İhtiyacınıza bağlı olarak satın alabileceğiniz bu ürünlerde; 2-4 kişilik aileler için 4 litre, 4-6 kişilik aileler için 6 litre düdüklü tencereler yeterli gelmektedir.

{ "type": "productListViewed", "payload": [{ "item_id": "8682116774345", "item_pk": "49446", "item_name": "Fontaines Düdüklü Tencere Seti 4\u002D6LT", "affiliation": "Madame Coco", "coupon":"", "discount": 0.00, "index": 1, "item_brand": "Madame Coco", "item_category": "MUTFAK", "item_category2": "Pişirme", "item_category3": "Düdüklü Tencere", "item_category4": "duduklu-tencereler", "item_list_id": "", "item_list_name": "", "item_variant": "4-6LT", "location_id": "", "price": 6749.99, "quantity": 1 },{ "item_id": "8682116225922", "item_pk": "41027", "item_name": "Clarita Düdüklü Tencere 7LT", "affiliation": "Madame Coco", "coupon":"", "discount": 0.00, "index": 2, "item_brand": "Madame Coco", "item_category": "MUTFAK", "item_category2": "Pişirme", "item_category3": "Düdüklü Tencere", "item_category4": "duduklu-tencereler", "item_list_id": "", "item_list_name": "", "item_variant": "7LT", "location_id": "", "price": 2999.99, "quantity": 1 }] }

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?