{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "id":"None", "email": "", "phone": "" } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }
Filtrele
Sırala
Görünüm
0 Ürün

Aradığınız sonuç bulunamadı

Soyacaklar

Soyacak Alırken Nelere Dikkat Etmeli?


Mutfağın küçük ama işlevli gereçlerinden en önemlisi olan sebze soyacağı, genellikle standart biçimlerde üretilmektedir. Bu nedenle soyacak satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, biçimden ziyade kişisel kullanıma uygunluktur. Pek çok kişi, mutfakta ailesinden veya kullanım tarzından gelen farklı alışkanlıklara sahiptir. Bu alışkanlıklar, tekrar edildiğinde ciddi bir vakit tasarrufuna yol açar. Alışılmamış ürünler ise yemek yapmayı, salata hazırlamayı daha uzun vakitlerde gerçekleştirmeye sebep olacağı gibi çeşitli yaralanmaların da önünü açabilmektedir. Bu nedenle soyacak seçimi yapılırken, elin alışkın olduğu soyma biçimine uygun bir gereç seçmek oldukça önemlidir.

• Nuit Soyma Bıçağı; havuç, turp, salatalık ve benzeri çeşitli sebzeleri bıçakla soymaya alışanlar için biçilmiş kaftandır. Standart bıçaklara nazaran kör bir bıçak kısmı bulunan bu ürünler, sebzeleri soyacaklardan çok daha ince bir şekilde soymanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle domates soyacağı olarak rahatlıkla kullanılabilen soyma bıçağı, keskin versiyonlarından farklı olarak kazımaya daha uygun bir yapıdadır. Alışanlar için ürünün kullanımı çok daha zahmetsiz iken, sapan veya yan soyacak kullanmayı adet edinenler için zorlayıcı olabilmektedir.

• Diurne Sapan Soyacak; kullanımı oldukça basit, her mutfakta bulunan sebze soyacağı ürünlerinden birisidir. Dikey kullanımı hız kazandırırken, bıçak kısmının formu, yaralanmaları en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır.

• Diurne Yan Soyacak, en sık tercih edilen ve kullanımına en çok alışkın olunan gereçler arasındadır. Basitçe kullanılabilen bu sebze soyacağında sap kısmıyla birlikte çok keskin olmayan bir soyma bıçağı kısmına sahiptir.


Soyacak Malzemesi Nasıl Olmalı?


Soyacaklar, tıpkı diğer hazırlık gereçleri gibi uzun ömürlü, hafif ve yıkanabilir özellikte malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Bu kapsamda değerlendirildiğinde plastik bir tutacak kısmı, bu kısmın ele oturan bir yapısının bulunması ideal bir form için yeterlidir. Soyma bıçağının yer aldığı kısmın ise paslanmaz çelikten üretilmiş olması gerekmektedir. İster yan ister sapan soyacak isterse doğrudan saplı soyma bıçağı olsun, sebze soyacağı ürünlerinde bıçak kısmının hassas bir keskinliğe sahip olması ise oldukça önemlidir.


Sebze ve Domates Soyacağı Fiyatları Ne Kadar?


Basit ve küçük gereçler olan soyacaklar, oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Her evin, her mutfağın ihtiyacı soyacaklar, Madame Coco online mağazasından bütçe dostu fiyatlarla satın alınabilmektedir.

{ "type": "productListViewed", "payload": [] }

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?