{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }
Filtrele
Sırala
Görünüm
0 Ürün

Aradığınız sonuç bulunamadı

Bıçaklar

Hangi Bıçak Nerede Kullanılır?


Bıçak modelleri ihtiyaçlara göre üretildiği için her bıçağı, her yerde kullanmak mümkün değildir. Yemek bıçağı ve meyve bıçağındaki farklılık anlaşılır bir örnektir. Meyve bıçağı, daha küçük tasarımlarla ön plana çıkarken, yemek bıçakları daha büyük ve keskin üretime sahiptir. Bu yüzden yemek bıçağı, yemek yapılırken kullanılmalıdır. Aynı şekilde meyve bıçağı da meyve tüketiminde kullanılabilir. Bu detay hem kolaylık hem de güvenlik sağlamaktadır.


Kaliteli Bıçak Modelleri Hangi Malzemeden Yapılır?


Kaliteli bıçak modelleri seçeneklerinin ortak detayı çelikten üretilmiş olmasıdır. Çelik uzun süreli bir kullanım avantajı yaratacağı gibi uzun süre boyunca bilenmeye ihtiyaç duymamaktadır. Meyve bıçaklarında ise çelik malzeme tercih edilmemektedir. Günümüzde daha çok plastik malzeme, meyve bıçaklarında kullanılabilir.


En Uygun Bıçak Fiyatları Ne Kadar?


Bıçak her evin ihtiyacı olmasından kaynaklı geniş modelleri piyasada görebilmek mümkündür. Bu denli geniş seçenekler ise farklı fiyatları da getirmektedir. Uygun fiyatlı, kaliteli, uzun ömürlü ve dayanıklı bıçak takımı modellerine ulaşmak için Madame Coco’yu ziyaret edebilirsiniz. Kargolarınızda tamamen güvenli ve zarar görmeyecek şekilde ambalajlanan ürünlerimiz, adresinize en kısa sürede geliyor. Sizlereyse keyif dolusu bir mutfak deneyimi armağan ediliyor. Daha fazla zaman kaybetmeden sizler için oluşturduğumuz onlarca farklı bıçak takımı, bıçak seti ve bıçak modeli seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Kaliteli Bıçak Nasıl Anlaşılır?


Kaliteli bıçak modelleri, kendisini duruşundan dahi belli etmektedir. Fakat elbette malzeme kalitesini anlamanın en iyi yolu deneyimlemektedir. Her mutfağın ihtiyacı olması sebebiyle çok sayıda markanın ürettiği binlerce farklı çeşit mutfak bıçak seti ürünü bulunmaktadır. Bunlar içerisinde paslanmaz çelik malzeme kullanılan, sap kısmı ile keskin kısım arasında güçlü bir bağ bulunan bıçaklar ilk bakışta kaliteli olduğunu anlayabileceğiniz ürünlerdir.


Bıçak Alırken Nelere Dikkat Etmeli?


Mutfakta pek çok farklı görevi bulunan bıçak seti ürünleri, seçimi dikkat gerektiren gereçler arasında yer almaktadır. Malzeme, keskinlik gibi farklı kontrol noktaları bulunan tekli bıçaklar veya mutfak bıçak seti ürünleri alınırken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir:

• Sap tutuşu: Bıçak, mutfakta kullanımı en tehlikeli ürünlerden birisidir. Bu nedenle kullanım esnasında elinize tam oturmalı, kayma yapmamalıdır. Bu ise ancak bıçağın sap kısmının ele oturur bir tasarıma sahip olmasıyla mümkündür.

• İşlev seçimi: Her bıçak keskin olsa da tüm bıçakların kullanım amacı aynı değildir. Et ve sebzeler farklı kesim özelliklerine sahiptir. Bu nedenle bıçak seçmeden önce hangi işlevle kullanılacağına karar vermeniz gerekmektedir.

• Ağırlık: Bıçaklar genellikle çelikten üretilir. Çelik, dayanıklı olduğu kadar ağır da bir malzemedir. Kullanacağınız bıçağın çok ağır olması, çeşitli kazalara yol açabilir. Bu nedenle bıçak modelleri arasından seçeceğiniz ürünün ağırlığı, kullanacak kişi tarafından test edilmelidir.

• Denge: Özellikle profesyonel bıçaklarda en önemli unsurlardan birisi dengedir. Sap ve keskin kısım arasında dengesizlik bulunması, kullanım zorluğuna sebep olmaktadır. Bu nedenle bıçak seçimi yapılırken, denge mutlak gözetilmelidir.

• Keskinlik: İster tezgah üstü bıçak seti ister şef bıçağı ister meyve bıçağı satın alıyor olun, en önemli konu seçtiğiniz bıçağın keskinliğidir. Düz kesim bıçaklarda bu nokta çok daha önemlidir. Denemeden görülemeyen bu dikkat noktasını test etmenin en basit yolu, bıçağın düz olması gereken kısmında herhangi bir girinti olup olmadığının kontrol edilmesidir.


Bıçak Seti İçerisinde Neler Var?


Mutfak bıçak seti; ekmek bıçağı, meyve bıçağı gibi her işlev için ortalama boyutlarda bıçakların yer aldığı bir üründür. Tezgah üstü bıçak seti ise bir ekmek bıçağı dışında genellikle düz kesim bıçaklar barındıran bir settir. Her iki bıçak seti de kullanım ve ihtiyaca uygun olacak şekilde tercih edilebilmektedir.


Şef Bıçağı Nasıl Seçilir?


Bıçak modelleri içerisinde ayrı bir yer tutan şef bıçağı, seçimi dikkat ve hassasiyet isteyen özel bir üründür. Şef bıçağı seçiminde en önemli noktayı ise denge oluşturmaktadır. Sap ile keskin kısım arasında kullanım kolaylığı sağlayan bir denge olmalı, şef bıçağının ağırlığı dengeli bir şekilde dağıtılmış olmalıdır. Keskinlik, şef bıçaklarının en temel özelliğidir, bu tarz ürünler kaliteden ödün vermeden üretilmiş olmalıdır. Kaliteli bir şef bıçağının fiyatı, ortalama bıçak seti fiyatlarından yüksek olabilmektedir.


Mutfakta En Pratik Bıçak Çeşitleri Nelerdir?


Bıçak fiyatları genellikle bıçak modellerine göre belirlenmektedir. Her mutfakta mutlaka olması gereken bıçaklar; ekmek bıçağı, meyve bıçağı, doğrama bıçağı, şef bıçağı ve yağ bıçaklarıdır. Madame Coco, her bütçeye uygun olacak şekilde belirlediği bıçak fiyatları ile siz değerli kullanıcılarını beklemektedir. Madamecoco.com adresinden dilediğiniz tezgah üstü bıçak setini, mutfak bıçak setini veya tekli olarak bıçaklarınızı satın alabilirsiniz.

{ "type": "productListViewed", "payload": [] }

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?