{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductListing" } }
Ana Sayfa > Mutfak > Hazırlık > Huniler (1 ürün)
Filtrele
Görüntüle
X
Kategoriler
Renk
Ölçü
Materyal
Fiyat
Quotidien Akordeon Huni Quotidien Akordeon Huni
39,99 TL /
Sepette
20.00 TL
Mutfak Hunisi Çeşitleri Nelerdir?

Sıvı aktarımını kolaylaştıran ve etrafın kirlenmesini büyük ölçüde engelleyen plastik huniler, kullanım amaçlarına göre farklı boyutlarda üretilir. Küçük ve orta boy olmak üzere iki farklı ebatta karşınıza çıkabilecek olan mutfak hunisi ürünleri, standart veya akordeon şeklindedir. Standart huniler, çekmecede veya dolap rafınızda saklamak için ideal bir biçime sahip olmadıklarından bu konuda sizi bir miktar zorlayabilir. Fakat akordeon huniler, kullanım sonrası katlanarak nerdeyse kağıt inceliğine geldikleri için muhteşem bir saklama çözümünü de beraberinde getirir.

Mutfak Hunisi Nasıl Kullanılır?

Klasik mutfak hunisi, aktarım yapmak istediğiniz kabın ağız kısmına yerleştirilerek kullanılır. Akerdeon huniler ise önce bulundukları yatay formdan açılır ve daha sonra aktarım yapılacak kabın veya şişenin ağız kısmına oturtulur. Sıvı aktarımı esnasında eğer mümkünse bir kişinin huniyi tutması veya bir elinizle huniyi tutmak, etrafın kirlenmemesi için daha garanti bir yol sunar. Ardından dolu kap veya şişe, huninin geniş kısmından akıtılarak boş kaba transfer edilir. Yağ gibi koyu kıvamlı sıvıların transferinde huniyi bir miktar kaldırarak şişenin hava almasını sağlamak, sıvının daha rahat akmasına vesile olacaktır. Aktarım tamamlandıktan sonra bir miktar huni üzerinde kalan sıvının da akması beklenmelidir. Daha sonra huni kaldırılarak bulaşık makinasına konulabilir veya elde yıkanabilir. Mutfak hunisi her kullanım sonrasında temizlendiğinde, üzerinde kir birikimi oluşumu engellenir.

Huniler Hangi Malzemeden Yapılmıştır?

Yağ, ayran, limonata, su, meyve suyu gibi çeşitli sıvıların geniş ağızlı kaplardan şişelere aktarılmasını sağlayan huniler, plastik malzemeden üretilir. Kaygan olması sebebiyle, sıvının yüzeyine tutunması neredeyse imkansız olan plastik malzeme, aynı zamanda temizlik kolaylığı da sağlar. Üstelik akerdeon hunilerde katlanabilmeye olanak sağlayan yegane malzeme plastiktir. Gıda temasına uygun bir plastik çeşidinden üretilmesi gereken plastik huniler, sağlığa zararlı değildir.

Mutfak Hunisi Fiyatları Ne Kadar?

Her mutfakta mutlaka bulunması gereken plastik huni çeşitleri, oldukça uygun fiyatlıdır. Çeyiz alışverişinde genellikle son sıralara kalan minik gereçler arasında yer alan mutfak hunisi, bütçenize zarar verebilecek düzeyde fiyatlara sahip değildir. Madame Coco’nun sunduğu çeşitli fırsatlar sayesinde birden fazla adette mutfak hunisini satın alabilir ve sıvı aktarımınızı kolay hale getirebilirsiniz.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "1KHUNI0003", "name": "Quotidien Akordeon Huni", "price": 39.99, "brand": "Madame Coco", "position": 1, "sku": "8682116152891", "variant": "SOFT PUDRA", "category": "Huniler", "main_category" : "65", "dimension10" : "", "dimension11" : "SEZONSUZ", "dimension12": "Mutfak-Huni", "dimension13": "TEKSTİL DIŞI/Plastik", "dimension14": "1KHUNI0003094", "dimension15": "8682116152891", "dimension16": " 39.99 ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension18": "standart", "dimension30": "42072" } ] } } }