{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Fitted Çarşaf Nedir?

Fitted Çarşaf Nedir

Fitted Çarşaf Nedir? Nasıl Kullanılır?

Fitted çarşaf veya daha çok bilinen ismiyle lastikli çarşaf, yatağı tamamen saran ve tüm kenarları lastik ile güçlendirilmiş yatak odası tekstili ürünüdür. Normal çarşaflara nazaran çok daha kolay ve rahat bir kullanım sunan fitted çarşaflar, uyku esnasındaki hareketlerin çarşafı yerinden oynatmasına izin vermeyecek şekilde tasarlanmışlardır. Lastikler, yatağın alt kısmından itibaren tutunarak, çarşafın kaymasını veya toplanmasını engellemektedir.

Size ise yalnızca uykunun keyfini çıkarmak kalacaktır.

Fitted çarşafların kullanımı oldukça basittir. Yatağın altına girecek ölçülerde tasarlanan fitted çarşafınızı önce yatağınızın üzerine sererek başlayabilirsiniz. Köşelerinden yatağın altına dek uzatarak geçirdiğiniz çarşafınızın, kenarlıklarını da aynı şekilde yatağınızın alt kısmına kadar sokabilirsiniz. Bu işlemi ise çarşafınızın yatağınızın üzerinde dümdüz olana dek sürdürebilirsiniz.


Fitted Çarşaf Ölçüsü Nasıl Olmalı?


Fitted çarşaf ölçüleri, normal çarşaflarda olduğu gibi yatak boyutuna göre belirlenmektedir. Standart çarşaflar ile lastikli çarşaflar arasındaki tek fark, fitted çarşafların kenarlarındaki lastikler sebebiyle daha küçük görünmesidir. Fakat boyut anlamında herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Çarşaf ölçüleri; tek kişilik yataklar için 120 x 200 cm, çift kişilik yataklar için 160 x 200 cm ve king size yataklar için ise 180 x 200 cm şeklinde belirlenmiştir.


En Iyi Fitted Çarşaf Kumaşı Nedir?

,

Normal çarşaflarda pamuklu kumaş, en sağlıklı seçenek olarak bilinmektedir. Pamuğun nemi emen, terletmeyen ve leke tutmayan yapısı, uyku konforunu en üst düzeye çıkarmak için birebirdir. Fakat söz konusu fitted çarşaflar olduğunda, gerekli ve en önemli özellik kumaşın esnek bir yapıda olmasıdır. %100 pamuklu kumaşlarda esneme payı bulunmadığı için pek sık tercih edilmemektedir. Onun yerine kullanılan penye kumaş hem pamuklu kumaş gibi terlemeyi önlemekte, nemi hızlıca içine hapsetmekte hem de aranan esnekliği sağlamaktadır.

Bu nedenle ister tek kişilik, ister çift kişilik ister king size olsun, tüm fitted çarşaflarda penye kumaş en iyi tercih olacaktır. Öte yandan, pamuğun dokusundan vazgeçmek istemeyenler için elbette pamuklu kumaştan üretilmiş fitted çarşaflar da bulunmaktadır. Fakat penye kumaş, zaten pamuk elyafından üretilmektedir. Üstelik pamuklu kumaşa nazaran sağladığı inanılmaz yumuşak bir doku mevcuttur.


En Kaliteli Fitted Çarşafları Nereden Bulabilirim?


Yatak odası testilinde tartışmasız en kaliteli markalardan biri Madame Coco’dur. Tek kişilik, çift kişilik veya king size fark etmeksizin her boyutta fitted çarşafların en kalitelisini bulabileceğiniz adres elbette Madame Coco şubeleri ve online mağazasıdır. Her biri, Fransız zarafetiyle dokunmuş, penye kumaştan üretilmiş olan fitted çarşaflar arasından, yatak odanıza ve zevkinize uygun bir modeli kolayca seçebilirsiniz.

Madame Coco’nun üyelerine özel sunduğu fırsatlardan anında yararlanabilirsiniz. Kullanıcıların en sık tercih ettiği, kaliteli fitted çarşaflar arasında bulunan Valeria King Size Lastikli Penye Çarşaf – Mavi, her boyutunu bulabileceğiniz seçeneklerden birisidir. Soft rengiyle gönülleri çelen bu fitted çarşaf modelinin yanı sıra %100 pamuktan üretilmiş olan Eloise Ranforce Tek Kişilik Lastikli Çarşaf – Ekru’yu da güvenle kullanabilirsiniz.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?