{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductListing" } }
Ana Sayfa > (0 ürün)
Filtrele
Görüntüle
X
Kategoriler
"Ekmek/Sebze/Et Bıçakları" için ürün bulunamadı

Yeni ürünlerimize göz atmak için tıklayınız.

Ekmek / Et / Sebze Bıçağı Nasıl Olmalı?

Her gıda ürünün kesimi, farklı bıçak türleriyle gerçekleştirilir. Meyve, sebze, ekmek ve et; birbirinden çok farklı özellikler taşıyan, birlikte tüketilseler dahi birlikte doğranmayan gıda ürünleridir. Çünkü her biri farklı sertlik, lif ve yağ oranına sahiptir. Ekmek bıçakları geniş aralıklı tırtıklı bir yapıya, et bıçakları ise pürüzsüz bir inceliğe sahip olmalıdır. Sebze ve meyve bıçaklarının sap kısmı elinize tam oturmalı, keskin kısımları kısa tutulmalıdır. Her bir bıçağın olmazsa olmaz ortak özelliği ise şüphesiz ki malzemedir. Bıçağınızı ne için kullanırsanız kullanın paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olmalıdır. Isıya, darbeye ve paslanmaya karşı yüksek bir direnci bulunan çelik malzeme; her çeşit bıçak için vazgeçilmezdir.

Ekmek Bıçağı Neden Tırtıklıdır?

Ekmek, dışı sert fakat içi yumuşacık bir gıda ürünüdür. Bu nedenle kesimi esnasında dış kabuğunu parçalamadan bölebilecek bir baskıya ihtiyaç duyulur. Bu baskı, geniş aralıklı tırtıklı bir yapıyla ekmek bıçaklarında bulunur. Ekmek bıçağı, mümkün olabildiğince uzun bir tasarıma sahiptir. Bunun sebebi, tırtıklı kısmın seri hareketlerle titreştirilerek kabuğun kırılmadan bölünmesini sağlayabilmektir. Ekmek kesme makinalarında kullanılan bıçaklarda tıpkı mutfağınızda kullandığınız ekmek bıçakları gibi tırtıklı yüzeylere sahiptir fakat elbette otomatik bir kesme makinası çok daha seri biçimde titreşebildiği için hızla ve ince dilimler olacak şekilde ekmeği doğrayabilmektedir.

Sebze Bıçağı Boyutları Nasıl Olmalı?

Sebze bıçağı, bıçak çeşitleri içerisinde boyu en önemli olan türdür. Sebze ve meyveler genellikle elde ayıklandığı, doğrandığı veya parçalandığı için özellikle sap kısmı kritik bir öneme sahiptir. Sebze bıçağınızın sapı, avuç içinize tam anlamıyla oturmalıdır. Aksi takdirde sebzelerinizi doğramak oldukça güç hale gelecek hatta çeşitli yaralanmalar ortaya çıkacaktır. Sebze bıçağının keskin kısmı ise ya çok minik tırtıklara sahip olmalı ya da dümdüz olmalıdır. Yumuşak kabuklu veya kabuksuz sebze ve meyveler için ideal kesimi ancak bu biçimler sağlayabilmektedir.

Et Kesmek İçin Hangi Bıçaklar Tercih Edilmeli?

Steak bıçağı olarak da bilinen et doğrama bıçağı mutfağınızda en çok dikkat isteyen gereçtir. Etin lifli, yağlı ama yumuşak dokusu sebebiyle özel bir kesim aletine ihtiyaç duyulur. Dümdüz, pürüzsüz ve oldukça keskin olan et bıçağı; balık, tavuk veya kırmızı etlerinizi doğramak için bu ürünlerle temas ettirdiğinizde anında kesmelidir. Aksi takdirde, doğramaya çalıştığınız et parçalanacak ve pişime uygun halden çıkacaktır. Özellikle sinir ve liflerin çevrelediği et grubu ürünleri için üretilen özel steak bıçağı modelleri, kalın saplı ve geniş kesim yüzeyine sahip olmalıdır. Uzun süren et doğrama işleminde sap, eli rahat ettirmeli; keskin et bıçağı yüzeyi büyük parçaları doğrayacak genişlikte seçilmelidir.

Sebze / Et / Ekmek Bıçağı Fiyatları Ne Kadar?

Bıçaklar; hangi amaçla üretilirse üretilsin, kullanılan çelik malzeme, fiyatın belirlenmesinde oldukça etkilidir. Her evin ihtiyacı sebze, et ve ekmek bıçakları için en uygun fiyatlı ürünler Madame Coco’da sizlere sunulmaktadır.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "main_category" : "40" } ] } } }