{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Birbirinden Şık Dekoratif Kahvaltı Sunumları Nasıl Yapılır?

Birbirinden Şık Dekoratif Kahvaltı Sunumları Nasıl Yapılır?

Birbirinden Şık Dekoratif Kahvaltı Sunumları Nasıl Yapılır?


Günün ilk ve en önemli öğünü yalnızca beslenme açısından değil aynı zamanda dostlarla sıcak bir sohbetin kapılarını araladığı için de oldukça özel bir yere sahiptir. Sevdikleriniz ve ailenizle birlikte yaptığınız o muhteşem kahvaltılar, sıcacık bir ortam yaratır. Bu da kahvaltı sofralarının ne denli özenilen yerler olduğunu gösterir niteliktedir. Çay bardakları, çay tabakları, kahvaltılıklar, servis tabakları, runnerlar ve daha pek çok farklı parça, kahvaltı sofranızın şık görünmesine yardımcı olmaktadır. Eşsiz görünen bir sofra için, şu adımları izleyebilirsiniz:


1. İlk yapılması gereken, konsept veya tema belirlemektir. Kış aylarının geldiği bu dönemde yeni yıl renklerini, kar beyazının sadeliğini veya baharı çağrıştıran çiçekli temaları tercih edebilirsiniz. Elbette bu konsepte karar verme aşamanızda, evinizdeki mutfak gereçleri de etkili olacaktır. Fakat temanıza uygun sofra ürünlerini, Madame Coco’dan tamamlayabilirsiniz.


2. Yemek masanızın rengi veya seçtiğiniz konsept ne olursa olsun, açık tonlarda bir masa örtüsü sererek kahvaltı sofranızı kurmaya başlayabilirsiniz. Üzerine yerleştireceğiniz Amerikan servis veya runnerlar ile tema çizginizi oluşturabilir ve oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.


3. Kahvaltının olmazsa olmazı, çaydır. Çay bardaklarınız, sofranızın görünümünü doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle takımlarınızı, konseptinize uygun çay bardakları arasından seçmeniz görünüş açısından bir bütünlük oluşturacaktır.


4. Reçel, peynir, zeytin ve daha çok sayıda kahvaltılık gıdayı yerleştirmek için kullanacağınız, renklerini temanıza uygun belirlediğiniz kaseler, sofraya belirli bir düzen dahilinde yerleştirilmelidir.


5. Ortak tüketilen gıdalar için yerleştireceğiniz sunum tabakları, sofranızın her yerinden erişilebilecek şekilde ve simetrik görünmelidir.


6. Güzel bir kahvaltı sofrası, yalnızca gerekli malzemelerle değil aynı zamanda şık dekoratif ürünlerle de desteklenmelidir. Konseptinize göre vazolar ve içlerinde taze çiçekler veya işlemeli sofra mendilleri gibi hareket katabilecek süsleri, Madame Coco’dan satın alabilirsiniz.


Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Kahvaltılık Çay Fincanları

Kahvaltı için seçtiğiniz konsept ne olursa olsun, çay bardakları ortamın havasını bir anda değiştirebilecek güçlü gereçlerdir. Bu nedenle seçim yaparken mutlaka dikkat edilmesi ve sofranızla uyum halinde olacak şekilde seçilmesi gereken mutfak ürünleridir. Madame Coco’nun geniş çay fincanı ürün yelpazesinde bulabileceğiniz ve kendi temanıza uygun olanı seçebileceğiniz ürünler ise şöyledir:


• Fleur De Lys 6'lı Çay Bardağı 168 ml, şık deseni ve farklı tasarımı ile kahvaltı sofranızı süsleyecek bir Madame Coco ürünüdür. Bereketi simgeleyen motifleri ile manevi bir doygunluğa da ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

• Antonin 6-Lı Çay Bardağı 168 ML, kuşların cıvıltısını sofranıza taşıyan bu Madame Coco çay bardağı seti, mavi notalarıyla temanıza uyum sağlayacaktır.

• Kış aylarında özlenen bahar esintileri, kahvaltı sofranıza Clarette-Nostalgic Flowers 6-lı Çay Bardağı Seti ile geliyor. Muhteşem çiçek motifleri ile hareketlendirilen bu Madame Coco çay bardağı seti, sohbetlerinizi koyulaştıracaktır.

• Hem klasik hem de farklı bir çay bardağı arayışındaysanız, Garen 4-lü Çay Fincanı kabartma desenleri ile aradığınızı size sunacaktır.

• Lavem-Blue Sky 6-lı Çay Bardağı SetiClarette-Pink Touch 6-lı Çay Bardağı Seti ve Clarette-Orange World 6-lı Çay Bardağı Seti ile temanıza uygun renk seçiminizi kolaylıkla yapabileceksiniz. Mavi, pembe ve turuncunun sofranızdaki şık duruşunu, benzer renklerdeki kahvaltılık tabaklarla destekleyebilirsiniz.


Kış Konseptine Uygun Kahvaltılık Takımlar Nasıl Olmalı?


Kahvaltı sofranızı, kış konseptine uygun biçimde düzenlemek istiyorsanız, tercih etmeniz gereken renkler beyaz ve mavidir. Beyaz kahvaltı tabakları, beyaz ve mavili reçel kaseleri gibi ürünlerle sofranızı taçlandırabilirsiniz. Bu iki renk, mevsimin olağan atmosferini, masanıza taşıyacaktır.


• Rêve Bleu Tuyau Kase


• Rêve Bleu Petite Tabak


• Rêve Bleu Sérénité New Bone China Servis Tabağı 25 cm


• Petit Concept 4 Bölmeli Sunum Tabağı,


size kış sofranızı kurmanızda yardımcı olacak kahvaltılık gereçleridir.

Kış Aylarının Ruhunu Hangi Renk Kahvaltılıklarla Yansıtabilirsiniz?

Kış mevsimi, dış mekan aktivitelerini sınırlandırması sebebiyle içe dönük renklerle anılmaktadır. Oysa kış rengi olarak tanımlanabilecek en güzel renk mavidir. Soğukluğu mevsimin doğal atmosferini yansıtırken, açık tonları evinizde sevdiklerinizle huzurlu bir sohbet ortamı bulabilmenizi sağlamaktadır. Bu nedenle kış konseptli kahvaltı sofralarının vazgeçilmez renginin mavi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.


Bir diğer tercih ise kış mevsiminin soğukluğuna inat, sıcak bir ortam yaratabilmek için kırmızı renk olabilmektedir. Tüm kırmızı tonlarının yarattığı yumuşak ve samimi duyguları, kahvaltı sofralarınızda tabaklarınız, çay bardaklarınız ve daha pek çok gereç ile uyandırabilirsiniz.


Kahvaltı Sofralarını Taçlandıran Sunum Tabakları Nasıl Olmalı?


Kahvaltı sofralarının şıklığı yalnızca çay bardakları veya kahvaltılık tabaklarla ölçülemez. Ortak tüketilen gıdaların yerleştirildiği veya misafirlerinizin kendilerine özgü olacak şekilde kullanacağı servis tabakları da sofranızın genel ambiyansına uygun olmalıdır. Tercihiniz kış temalı bir kahvaltı sofrası ise beyaz veya mavi tonlarda porselen sunum tabaklarını tercih edebilirsiniz.

Öte yandan, yalnızca renkleri ile değil şekilleriyle de sofranızda bir duruş kazanan sunum tabaklarını hem çay bardaklarınıza hem de kahvaltı tabaklarınıza uygun formlarda seçebilirsiniz. Böylelikle oval veya keskin hatlar birbirine karışmayacak ve sofranız bütünlüklü bir şıklığa sahip olacaktır.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?