{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Terletmeyen Yorgan Hangisi?

Terletmeyen Yorgan Hangisi?

Terletmeyen Yorgan Hangisi? 

Yorgan dolgu malzemeleri oldukça çeşitlidir. Her biri kendi içerisinde çeşitli avantajlar barındıran dolgu malzemeler, terlemeye engel olacak çeşitli kumaşlarla kaplanarak yorgan haline getirilirler. Vücut sıcaklığını en ideal seviyede tutabilen yorganlar kaz tüyü, elyaf, pamuk dolgulara sahip yorganlardır. Hafif olmalarının yanı sıra, terlemeye müsaade etmeyecek ölçüde nemi dengeler ve rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olurlar.


Yorgan Çeşitleri Nelerdir? 

Yorganlar ağırlıkları, taşıdığı özellikler bakımından farklılaşan malzemelere sahiptir. Bu çeşitlilik, sizlerin ihtiyacınıza en uygun yorganı seçebilmeniz için yaratılmıştır. Her insanın sıcaklık ihtiyacı farklı olabildiği gibi rahat bir uyku anlayışları da farklı olabilir. Seçiminizi kolaylaştırmak adına yorgan çeşitlerini sizlerle paylaşıyoruz. 

• Kaz tüyü yorgan, yorgan çeşitleri içerisinde en yumuşak malzemeye sahip olandır. Sırt tüyü ve gıdık tüyü karışımı dolgular, ısıyı sabitleyerek gece boyu sıcak kalmanızı sağlarken aynı zamanda hava alan dokusu sayesinde terlemeyi de önler. Tamamı pamuktan dokunan özel kılıfı sayesinde bulutların üstünde dinlendirici bir uyku çekmenizi sağlar. 

• Yün yorganlar, tamamen doğal malzemelerle kesintisiz bir uyku için ideal ısıyı sağlarlar. Doğadan elde edilmesi sebebiyle ekstra bir işlem görmeksizin hava alan bir yapıya sahiptir. Geçmişte sık sık kullanılan yün yorganların, günümüz teknolojisiyle çok daha hafifletilmiş versiyonları, kaliteli bir uyku için olmazsa olmazdır. 

• Pamuk yorganlar, doğanın mucizesini yatağınıza taşıyan en sağlıklı yorgan çeşitlerinden birisidir. Isıyı eşit şekilde dağıtarak yatağınızın iklimini ideal hale getiren pamuk yorganlar %50 pamuk %50 polyester dolguya ve %100 pamuk kumaş kaplamaya sahiptir. 

• Polyester yorganlar, hafiflikleri ve yumuşaklıklarıyla uykunuzu daha dingin hale getiren bir yapıya sahiptir. Vücudunuzun nefes almasını sağlayan, ortamdaki ben dengesini korumaya yardımcı polyester yorganları Madame Coco online mağazasından satın alabilirsiniz.

• Bambu yorganlar, anti bakteriyel özellikli ve hızlı kuruyan yapıdadır. Nemi hızlı ve yüksek yoğunlukta içine hapsetmesiyle tanınan bambu ve nano elyaf karışımı dolgusuyla huzurlu bir uyku için size yardımcı olacaklardır. Bakteri barındırmayan dokular, sağlıklı bir uykunun anahtarıdır.

• Aloe Vera yorgan, nano elyaf dolguya sahip yumuşacık ve hafif bir yorgan türüdür. Madame Coco’nun özel üretimlerinden birisi olan Aloe Vera yorganlar, kumaşlarındaki mikro fiber özellik sayesinde alerjik durumlara karşı toz tutmayı en aza indirger. Cildinizle temas eden aloe vera özleri içeren mikro fiber kumaş, cilt dostu bir yapıya sahiptir. 


Yorgan Ölçüleri Ne Olmalı? 

Yorgan boyunun, yatak ölçüsü ile birlikte belirlenmesi gerekir. Tek kişilik yataklar için tek kişilik veya çift kişilik yorganlar tercih edilebilse de çift kişilik yataklarda ancak çift kişilik yorganlar kullanılabilmektedir. Yorgan seçiminizi yatak boyunuza ek olarak kendi boyunuz ve kilonuza göre yapmanız gerektiği unutulmamalıdır. 

• Tek kişilik yorgan ölçüleri 155x215 cm olmak üzere standarttır. 

• Çift kişilik yorgan ölçüleri ise 195x215 cm veya 215x235 cm olabilmektedir.


 Yorgan Nasıl Saklanır? 

Geçmişte yorganlar büyük çarşaflara konarak çok büyük dolaplarda saklanırdı. Kalın ve ağır yapıları nedeniyle kış geldiğinde çıkartılır, yaz gelene dek de kaldırılmazlardı. Günümüz teknolojisi sayesinde sıcaklığı sabitleyen yorganlar artık ince formlarda hafif yapıda üretilebiliyorlar. Bu, uyku esnasında daha rahat bir hareket alanı sağlamanın yanı sıra çok ağır yorganları katlayıp kaldırma derdinden de kurtarıyor. Madame Coco’dan satın alacağınız yorganınızı, dolgu malzemesi veya kumaşı ne olursa olsun basit birer hurç içerisinde rahatlıkla saklayabilirsiniz. Koltuk veya baza altı, özel nevresim dolabı gibi yerlerde çok az yer kaplayarak kullanım kolaylığı saplamanın yanı sıra Aloe Vera ve Bambu yorganlar gibi mikro fiber özelliklere sahip yorganları, üzerlerine basit örtüler örterek de saklayabilirsiniz.Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?