{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Tepsi Çeşitleri Nelerdir?

Tepsi Çeşitleri Nelerdir?

Tepsi Çeşitleri Nelerdir? 

Tepsiler mutfaklarda belki de en çok kullanılan eşyalardır. Tepsi çeşitleri nelerdir ? Farklı sunumlar için farklı çeşitlerde üretilen tepsilerin her çeşidinden en az birer tane bulunması gerekir. Hem estetik duruşları hem de taşıma kolaylığı sağlamalarıyla sevilerek kullanılan tepsi çeşitleri nelerdir, gelin birlikte göz atalım. 

• Yuvarlak tepsiler, farklı boyut ve malzemedeki seçenekleriyle tüm servisleriniz için kullanabileceğiniz şık bir yapıya sahiptirler. Özellikle oval formlu tabaklarınız için ideal yüzeyleri bulunur. 

• Dikdörtgen tepsiler, saplı veya sapsız seçenekleriyle mutfaklarda en sık kullanılan tepsi çeşitlerini oluştururlar. Farklı desen ve renkler, yüksek veya alçak kenarlıklarda zenginleştirilen dikdörtgen tepsi tasarımları sunumlarınızın daha şık olmasını sağlayacaktır.

 • Yuvarlak ve dikdörtgen formun bileşiminden oluşan oval tepsiler, özel sunumlarda tercih edebileceğiniz çeşitlerdir. Genellikle yüksek kenarlıkları ve tutma yerleri bulunan oval tepsiler, dikdörtgen tepsiler kadar geniş bir yüzeye sahip olmalarının yanı sıra yuvarlak tepsilerin şıklığını da barındırırlar. Tepsiler Hangi Malzemeden Üretilir? Mutfaklardaki pek çok gereç gibi tepsiler de farklı pek çok malzemeden üretilebilirler. Madame Coco tepsileri içerisinde rastlayabileceğiniz metal, plastik, cam veya ahşap tepsiler asil duruşları ve pratik kullanımlarıyla sunumlarınıza renk katacak.

 • Metal tepsiler, özel misafirler için çıkartılan yemek ve çatal bıçak takımları, sofra örtüleri gibi kıyıda köşede bekletilen ve günü geldiğinde asaleti ve şık duruşuyla misafirlerinizi kendisine hayran bırakacak işlemelere sahiptirler. Gerek yüzeylerindeki geometrik ve bitkisel motif kazımaları gerek saplarının yerleştirilme biçimleri gerekse kenar çıkıntılarında yer alan işlemeler, bütünüyle muhteşem bir şıklık sunar. 

• Ahşap tepsiler, sevdiklerinizle sıcak bir sohbet içerisinde olduğunuz günlerin baş tacıdır. Desenleri ve renkleri ne olursa olsun, taşındıkları ortamı ısıtan doğal bir yapıya sahip olan ahşap tepsiler, hassas yüzeyleri nedeniyle genellikle danteller veya bardak altlıklarıyla birlikte kullanılırlar. 

• Cam tepsiler, doğrudan cam şeklinde üretilebildikleri gibi, altlarına yerleştirilen çeşitli ahşap veya plastik kaplamaların üzerini kapatacak şekilde de tasarlanabilirler. Kolay kırılabilen cam malzeme sebebiyle tek parça cam tepsilere pek sık rastlanmaz. Fakat kenarları ve tutacakları metal, ahşap veya plastik olan cam tepsiler, işlemeleri ve şıklıklarıyla gönülleri fethedecektir. 

• Plastik tepsiler, tepsi çeşitleri içerisinde en hafif ve basit olanlardır. Kolay temizlenebilir yapısı, üzerine koyduğunuz tabak ve bardakların kaymasını önleyen tırtıklı yüzeyleri sayesinde günlük olarak kullanabileceğiniz tepsilerdir. Tepsi Boyutları Nelerdir? Sunumuzun içerdiği parça sayısına göre evinizde bulunan farklı boyuttaki tepsiler içerisinden en doğru olanı seçebilirsiniz. Elbette bunun için küçük, orta ve büyük boyutlarda tepsilere sahip olmanız gerekir. Çeyiz alışverişlerinin listesinde mutlaka yer alan tepsilerin, her evde bulunması gereken farklı boyutları nelerdir, birlikte inceleyelim. • Küçük boy tepsiler, 2-3 kişilik servisler için ideal boyutlardadır. 22, 23, 24 veya 25 cm bir kenara sahip tepsiler, bu kategoride yer alabilir. 

• Orta boy tepsiler, 4-5 kişilik servislerinizi, rahatlıkla taşımanızı sağlayacak olan 30, 35, 40 cm kenarlara sahiptir. 

• Büyük boy tepsiler ise 8 kişiye kadar varan çay servislerinizi sığdırabileceğiniz 45, 50, 55 cm ebatlarında üretilmektedir.Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?