{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Salon Tabloları Nasıl Olmalı?

Salon Tabloları Nasıl Olmalı?

Salon Tabloları Nasıl Olmalı? 

Salon tabloları, salonunuzun renklerine, genişliğine ve döşenme tarzına bağlı olarak tercih edebileceğiniz aksesuarlardır. Geniş salonlarınız için yatay veya dikey büyük boyutlu tablolar, küçük salonlar için ortalama boyutlarda açık renkli tablolar hem dekorasyonlarınızın ayrılmaz parçası hem de ferah bir salon için olmazsa olmaz aksesuarlar haline gelecek seçeneklerdir. Boyut ve renk seçiminin dışında salon tabloları nasıl olmalı sorusunun yanıtını gelin birlikte arayalım. Salonlar, çok sayıda mobilyanın ve aksesuarın yer aldığı, evin en sık kullanılan odalarından birisidir. Mobilyalarınızda renk tercihinizi krem ve beyaz tonlarında yapmadıysanız, mutlaka salonunuzu daha geniş gösterebilmek adına çeşitli aksesuarlara ihtiyaç duyacaksınız. Bu aksesuarlardan birsi olan tablolar, doğru tercih yapıldığında huzuru salonunuza taşıyacak niteliktedirler. Salon tabloları çok renkli seçilebilseler de, bu renkler birbiriyle uyumlu çizgiler ve en önemlisi sadelik barındırmalıdır. Salonunuzdaki kalabalık eşya popülasyonu bir yandan sıcak bir ortam sağlarken bir yandan da hareket alanınızı kısıtlayan bir algı içerisine girmenize sebep olabilir. Bu nedenle, günün yorgunluğunu atabileceğiniz rahat koltuklarınızda otururken karmaşık bir tabloya bakmayı tercih etmezsiniz. Açık renkli, sade tasarımlı tablolar dilediğiniz huzuru ve rahatlığı salonunuza taşıyabilecek tablolardır. Klasik tablolar Tablolarınızı seçerken ev dekorasyonunuza göre seçebilirsiniz, fakat belirli bir sanat zevkiniz varsa ve bunu görmeyi ferah bir salona yeğ tutuyorsanız ünlü ressamların klasik eserlerinin kopyalarına salonunuzun duvarlarında yer verebilirsiniz. Klasik tablolar yapım yıllarının getirdiği sanat anlayışı nedeniyle genellikle siyah veya siyaha yakın koyu tonlar üzerine resmedilirler. Misafirlerinizin hayran kalacağı, uzun uzadıya inceleyebilecekleri klasik tablolar, sizin de zevkinize göre bir veya birden fazla olarak tercih edilebilirler. Modern tablolar Modern veya post-modern tablolar hem bir sanat anlayışını hem estetik zevki hem de salonunuza dair isteklerinizi sağlayabilecek eserlerdir. Modernizmin kırlarından bahar çiçeklerinizi salonunuza taşıyacak tablolar veya post modernizmin asimetrik çizgileriyle farklı tarzınızı salonunuza yansıtacak tablolar, özgün bir dekorasyon anlayışınıza yanıt olabilecek eserlerdir. Bu tarz tablolar içerisinden estetik bulabileceğiniz, açık ve koyu tonlarda seçimler yapmak çok daha kolay olacaktır. 


Salonunuz İçin En İyi 5 Tablo Kombini Önerisi Nedir? 

Salonunuzda yer verebileceğiniz modern tasarımlı çeşitli tablolar ve tablo kombinleri önerilerimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

1.Sohbetinizin ritmine eşlik edecek geometrik desenlerin dansı Geometrik desenlerin asil çizgileriyle kaliteli sohbetlerinize eşlik edecek modern tablolar, salonunuzun dekorasyonunda büyük bir rol oynayacaktır. Kırmızı, siyah, beyaz, sarı, mavi gibi ana renklerin yer aldığı, çizgi formlu eserler veya çok sayıda tabloya bölünmüş üçgen, altıgen tasarımlı resimler, evinizin şıklığına şıklık katacak aksesuarlardır. 

2.Dünyanın güzelliğini salonunuza taşıyın Geniş bir salon duvarınız bulunuyorsa hiç vakit kaybetmeden dünya haritası formlu aksesuarlar satın almaya başlayabilirsiniz. Hem şık hem dekoratif hem sıcak bir ortam sağlayan dünya haritası tabloları farklı boyut, biçim ve renklerde sizleri bekliyor. Doğrudan duvarınıza monte edebileceğiniz metal veya ahşap formlu haritalar, büyük boyutlarda tablolar üzerine çizilmiş veya işlenmiş mavi yeşil çizgiler, parçalara bölünerek çok sayıda tablo haline getirilmiş, fakat uzaktan bakıldığında dünya haritası desenini ortaya çıkaran tablolar muhteşem bir dekorasyon fikridir. 

3.Duygusal fillerin salonunuzu ısıtmasına izin verin Filler, hayvanlar alemi içerisinde en farklı duygusal zekaya sahip hayvanlardan birisidir. Devasa boyutlarına rağmen, aşırı duygusal bir yapıları bulunan filler tam da bu nedenle biblolara, tabaklara, tablolara figürleri yerleştirilen büyüleyici hayvanlardır. Sıcak bir ortam sağlamak istediğiniz salonunuzun duvarına ortalama boyutlarda 3 veya 4 adet aynı tarzda resmedilmiş fil tablosu koymak, hiç ummadığınız bir sıcaklığı evinize taşıyacaktır. 

4.Kadın dokunuşunun estetiğini duvarlarınıza yansıtın Afrikalı, Güney Amerikalı çikolata tenli kadınlar otantik görünümleri ve sıcak yüzleriyle yer aldıkları her objeyi güzelleştiriyorlar. Bir tablo serisi olarak kullanabileceğiniz kadın figürleriyle süslü tablolar hem sıcak bir salona hem de estetik bir dokunuşa sahip olmanızı sağlayacaktır. 

5.Salonunuzda bir bahar havası estirin Açık zemin üzerine yerleştirilmiş pastel renkli çiçekler, salonunuza yalnızca ferahlığı değil, adeta bir bahar havasını taşıyacaktır. Pembe, mavi, yeşil pastel tonlarda çiçeklere yer verilen Madame Coco tabloları pek çok mobilya ve ev eşyasıyla uyum sağlar ve size dinlendirici bir ortam sunar.Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?