{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Sahan Kaç Cm Olur?

Sahan Kaç Cm Olur?


Sahan Kaç Cm Olur?

Sahanlar, mutfakta sizlere kolaylık sağlayan başarılı tasarımlar arasında yer alır. İki tarafından kolayca tutulabilen, minimal tasarımı sayesinde tek kişilik yemeklerinizi, kahvaltılıklarınızı hazırlayabileceğiniz veya ısıtabileceğiniz muhteşem bir dizayna sahip olmaları sebebiyle mutfakların en sık kullanılan gereçleri olmaya adaylardır. Sahanlara ilişkin en önemli noktalardan birisi boyutlarıdır. Büyük tencere ve tavaların aksine 17, 18, 19 veya 20 cm çapta üretilen sahanlar, mutfağınızın en dar çekmeleri veya raflarında dahi hızlıca kendi yerlerini bulabilirler. Sahan Hangi Malzemelerden Üretilir? Sahanlar için bir diğer önemli nokta ise üretildikleri malzemedir. Çelikten seramiğe, teflondan alüminyuma çeşitli materyaller kullanılarak üretilen bu mutfak gereçleri, farklı yiyecekleriniz için ideal formu sağlarlar. Peki sahanlar hangi malzemelerden üretilir, gelin birlikte göz atalım. 

• En çok bilinen malzeme çeliktir. Mutfaklarda pek çok farklı üründe görülebilen çelik malzeme, sahanlarda da sık sık karşımıza çıkmaktadır. Çizilmeye ve darbeye dayanıklı, ısıyı eşit dağıtan yapısı sayesinde çelik sahanlar mutfakların vazgeçilmezi haline gelmiştir. 

• Seramik sahan, sık bulunan bir ürün değildir. Madame Coco’nun siz değerli kullanıcıları için özel olarak tasarladığı el yapımı Terre Seramik Sahan, 260 dereceye kadar varan ısı dayanıklılığı sayesinde size fırında da leziz yemekler pişirme olanağı sunmaktadır. 

• Alüminyum veya teflon kaplama sahanlar, hafiflikleri ve yiyecekleri en kısa sürede pişirmeleri sebebiyle sık sık tercih edilen ürünlerdir. Yanmaya, yapışmaya karşı dirençli yapıları, pişirme süresini kısaltmanın yanı sıra temizlik kolaylığı da sağlar. 

• Bakır sahanlar, daha otantik bir tasarıma sahiptir. El işçiliği ile üretilen bu özel mutfak gereçleri, serpme kahvaltıların olmazsa olmazı haline gelmiştir. Sahanla Tava Arasındaki Fark Nedir? Sahanlar, tavalara nazaran çok daha küçük boyutlu ve ergonomik tasarımlı ürünlerdir. Tek yanlarından sapları bulunan, 22, 24, 26 cm gibi çap ölçülerine sahip olan tavaların yanında sahanlar, kolay kullanımları ve minimal tasarımlarıyla ön plana çıkar. Tavaların saplarından dolayı geniş alan kapladığı mutfak dolaplarınızda aynı ölçülerde bir sahan dahi, çok daha az yer kaplayacaktır. 


Yumurta Sahanda Mı Tavada Mı Pişer? 

Tava ve sahanlar genellikle birlikte satılan ürünlerdir. Bunun temel sebebi, her iki gerecin de benzer işlerde kullanılabilir olmasıdır. Tavalar, yan uzun sapları nedeniyle hem ocakta hem de mutfak dolabında birtakım zorluklara sebep olsa da içerisinde pişen lezzetli yemeklerinizi en iyi şekilde hazır etmenizi sağlarlar. Fakat yumurta dendiğinde akla ilkin sahan gelmektedir. Bu durum, aslında geçmişten günümüze taşınan bir gelenektir. Geçmişte bakır kaplar kullanan atalarımız, tavaların günümüz tasarımlarına yaklaşan bakır sahanlar üretmişlerdir. Küçük boyutlu olmaları sebebiyle yumurta gibi küçük ölçülü yiyeceklerin pişirilmesinde sık sık kullanılmışlardır. Bu nedenle bugün, bakır sahanda pişirilmediği müddetçe, yumurtayı sahan ve tavada pişirmek arasında belirgin bir fark bulunmasa da, kahvaltıların baş tacı sahanda yumurtadır.Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?