{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Kahve Yanı Su Bardağı İçine Ne Konur?

Kahve Yanı Su Bardağı İçine Ne Konur?

Kahve Yanı Su Bardağı İçine Ne Konur?


Kahvenin yanında ister su bardağı ister kahve yanı içerisinde ikram yapmak gelenektir. Geçmişte, kahve ile yalnızca su ikram edilse de artık farklı alternatifler de bulundurulabilmektedir. Kahvaltı sonrası keyif için içilen sıcak bir Türk kahvesinin yanında elbette ilk olarak su verilebilmektedir. Fakat tercihe bağlı olarak bu suyun içerisinde birkaç damla gül suyu eklenebilir. Ayrıca karanfilli su da seçilebilecek içecekler arasındadır.

Kahve yanı su bardağında servis edilebilen bir diğer popüler içecek ise sodadır. Yemek veya kahvaltı sonrasında sindirimi hızlandırması için içilen soda ile Türk kahvesi yüksek bir uyum içerisindedir. Türkiye’nin bazı bölgelerinde, kahvenin yanında içecek olarak şerbet de ikram edilmektedir. Kafein, vücudun şeker ihtiyacını bir miktar arttırmaktadır. Bu da kahvenin yanında tatlı bir şeyler yeme ihtiyacını doğurur.

Yiyecek olarak ikram edilenlerin yanı sıra kahve yanı su bardağı içerisinde, hazırladığınız şerbeti de misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Kahvenin Yanına Su Bardağı Neden Olur? Kahve, içerisinde oksalat bulunan bir gıda ürünüdür. Oksalat, vücutta katılaşabilen sıvı bir maddedir.

Böbrek taşları, oksalatın böbrekte katılaşması sonucu oluşmaktadır. Özellikle sık kahve tüketenlerin, kahve yanında su içmesi oldukça önemlidir. Çünkü su oksalatın dağılımını hızlandırmakta ve böbrek taşının hem oluşmasına hem de parçalanmasına yardımcı olmaktadır. Yüzyıllardır süregelen kahve yanında su ikram etme geleneği, bu bilimsel temele dayanmaktadır.


Türk Kahvesinin Yanında Ne İyi Gider?

Acı bir Türk kahvesinin, iyi gelmediği yorgunluk yoktur. Günün yorgunluğunu atmak, stresten uzaklaşmak ve keyifli sohbetleri uzatmak için tercih edilen kahveler aynı zamanda minik ikramlıklarla birlikte servis edilmektedir. Kahvenin yanında ikram edebileceğiniz kuş lokumları; mentollü, güllü, vanilyalı, muzlu, elmalı ve daha pek çok farklı aromalı olabilir. Birkaç parça lokum hem sizin hem de misafirinizin ağzının tadını yerine getirecektir. Oldukça sık tercih edilen kahve yanı yiyecek ikramlarından birisi de çikolatalardır.

Sevdikleriniz için hazırladığınız Türk kahvesinin yanında büyük kare çikolatalardan birkaç parça sunabileceğiniz gibi, özel olarak üretilmiş kahve yanı çikolatalarını da tercih edebilirsiniz. Türk Kahvesinin Yanında Neden Lokum İkram Edilir? Kahvede bulunan kafein, beyne doğrudan ulaşan bazı sinyaller göndermektedir. Bunlardan birisi de şeker ihtiyacı olduğuna yöneliktir. Kahve içtikten sonra gelen şeker tüketme isteğini bastırmak için lokum, çikolata gibi tatlılar Türk kahvesinin vazgeçilmez ikramları arasında yer edinmiştir.

Kahve İkramları Nasıl Sunulur?


Alışılagelmiş kahve ikramları genelde kahve fincanı tabağının kenarına konur. Fakat farklı olmak veya daha şık bir sunum yapmak istiyorsanız, Madame Coco’nun ikramlık, çerezlik ve sosluk gibi sunum tabaklarına göz atabilirsiniz. Her biri kahve yanı ikramlarınız için uygun boyutta olan çok sayıda seçenek içerisinden, tarzınıza uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Tercihlerinizde Kahve fincanı takımı renklerinizi de göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır.

Beyaz ve tonlarında ise Petit Concept Mini Dikdörtgen Tabak’ta yağacağınız sunumlar oldukça şık görünecektir. Rêve Bleu Pissenlit Kare Tabak – Mavi hem beyaz hem de mavi, yeşil gibi canlı tonlardaki kahve fincanı takımları için ideal sunum tabağıdır. Daha sade tercihlerden yanaysanız Toscolano 6'lı Mini Sosluk Seti ihtiyacınızı mutlaka karşılayacaktır.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?