{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Fitted Nevresim Ne Demek?

Fitted Nevresim Ne Demek?

Fitted Nevresim Ne Demek?

Fitted, tam yerine oturan, döşenmiş anlamında kullanılan bir tabirdir. Nevresimler söz konusu olduğunda, yatağa tam olarak oturan ve düz bir görüntü sağlayan nevresimler akla gelmelidir. Çarşaf ve alezler için kullanılan bu tabir, dört tarafından lastikle çevrelenmiş, yatağınızın tamamını örtecek ve küçük bir parçası yatak altına sıkıştırılabilecek şekilde boyutlandırılan yatak odası tekstili ürünlerini tanımlar. Fitted nevresimler, kolayca yatağınıza monte edebileceğiniz ve uyku esnasında çıkma veya bozulma yapmadan rahatça kullanabileceğiniz çarşaflar ve alezlerdir. Kapitoneli Fitted King Size Yatak Alezi – Beyaz ve Angers Tek Kişilik Lastikli Penye Çarşaf – Lacivert, Madame Coco’da bulunabilecek bazı fitted nevresim ürünleridir.


Fitted Kumaş Neye Denir?

Bazı pamuklu kumaştan üretilen tekstil ürünleri için de kullanılan fitted, normal kumaş dokuma sıklığından daha sıkı dokunarak kumaşın kalitesini arttıran bir yöntem olarak bilinir. Daha sıkı dokunmuş bir kumaş, daha çok nem emme oranı, daha yumuşak bir doku ve daha dayanıklı bir çarşaf demektir. Madame Coco’nun kaliteli çarşaf ve alezleri sıkı dokunmuş kumaşlardan oluşur. 40 derecede yıkandığından hiçbir bozulma görülmeksizin uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz çok sayıdaki yatak odası tekstili ürünüyle sizlerin rahatını ve sağlığını düşünen Madame Coco’nun, pamuklu kumaştan üretilen kaliteli ürünlerine online mağazalardan veya tüm şubelerden erişim sağlayabilirsiniz.


Fitted Çarşaf Nasıl Takılır?

Fitted çarşaflar, doğru takıldığında yatağın altta kalan kenarlarında çarşafın lastik kısımları görünmelidir. Fakat bu tarz çarşaflar takılırken genellikle orantılı ilerlenemediğinden yatağın bir kısmında çarşaf alta doğru giderken bir kısmında ise yatak kenar çizgisinde kalabilmektedir. Uykunuz esnasında hareket ettiğinizde çarşafın toplanmasını veya açılmasını önlemek üzere tasarlanan fitted çarşaflar sizi bu zahmetten kurtaracak harika ürünlerdir.

Fitted çarşafınızı yatağınızın bir tarafından itibaren başlayarak geçirebilirsiniz. Çarşafın yalnızca köşe kısımları yatağınızın altında kalacak şekilde taktıktan sonra, diğer tarafa geçip çarşafınızı gerdirerek yatağınızın tamamını kaplamasını sağlayabilirsiniz. Fitted çarşaflar takılırken, yatağın kısa kenarlarından başlanması durumunda bir taraf yeterince çekilemediği için bir miktar açıkta kalabilir. Bu nedenle uzun kenarlardan başlayarak takmak, en iyi seçenek olarak karşımızda durmaktadır.


Fitted Nevresim Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Uzun yıllardır kullanıcılara kolaylık sağlamak adına üretilen fitted çarşaf ve alezler, pratik bir kullanım sunarlar. Bu pratikliği hayta geçirmenin faydaları nelerdir, gelin birlikte göz atalım.

• Fitted nevresimler, diğer nevresimlere nazaran çok daha kolay şekilde yatağa takılabilirler. Tam yatak boyutlarında tasarlandıkları için, serildiklerinde orantısız bir görüntü ortaya çıkması mümkün değildir.

• Tüm kenarlarında ve köşelerinde elastik bulunan fitted nevresimler, yatağınızın üzerinde gergin bir görünüm yaratır. Bu durum, çarşafınız açılmasa dahi sık sık ortaya çıkan potluğu düzeltme zahmetinden sıyrılmanıza olanak sağlar.

• Lastiksiz çarşaflar her ne kadar yatağın altına sıkıştırılarak sabitlenseler de kullanımdan bir süre sonra potluk yapmaya veya gece uyku esnasında yapılan hareketler nedeniyle açılmaya müsaittirler. Fakat fitted nevresimler, yatağınızı saran yapıları sayesinde bu açılmaya olanak tanımazlar.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?