{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

En Sağlıklı Yastık Hangisi?

En Sağlıklı Yastık Hangisi?

En Sağlıklı Yastık Hangisi?

Yastık, uyku kalitemizi belirleyen en önemli tekstil ürünlerinden birisidir. Bu nedenle yastık seçimi, kişisel ihtiyaçlara göre yapılır. Bu da yüksek veya alçak yastık seçiminden hemen sonra gece uykusunu en sağlıklı biçimde almamıza yardımcı yastık seçimi gelir. Yastıklar, dolguları ne olursa olsun kaplandığı kumaşla cilde temas ederler. Bu da yastık dolgusunun etrafındaki kumaş ve yastığa geçirilen nevresimin kaliteli, sağlıklı bir kumaştan olması gerektiği anlamını taşır. Ortalama sıkılıkta dokunmuş, hava alabilen kumaşlar cildinizin gece boyunca nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Madame Coco’nun sizler değerli kullanıcılarının sağlığını düşünerek sunduğu %100 pamuklu kumaşla kaplanan yastıklar, dolgu malzemesi fark etmeksizin gece boyunca rahat etmenizi sağlayacak.


Hangi Yastık Kumaşı Terletmez? 

Terleme söz konusu olduğunda yastıklarda iki nokta önem kazanır. İlki dolgu malzemesi, ikincisi ise kaplama kumaşı. Çok sayıda çeşidini Madame Coco online mağazasında bulabileceğiniz silikon dolgulu, pamuklu kumaşla kaplı yastıklar gece boyunca hem yatak odanızın hem de cildinizin nem dengesini korumaya yardımcıdır. Hızlıca ısınan fakat sıcaklığı, vücut sıcaklığınızdan sağlaması nedeniyle sizi terletecek noktaya kadar varmayan elyaf silikon yastıklar, huzurlu bir uykunun anahtarı olacak. Ek olarak yastığınıza geçireceğiniz Madame Coco pamuklu veya pamuk, viskon karışımı yastık kılıfları en ufak bir terleme durumunda vücudunuzdaki nemi içerisine hapsederek size rahatsızlık vermemek için canla başla çalışacaktır. Yastık Dolgu Malzemeleri Nelerdir? Yastıklar kullanım alanlarına göre farklı dolgu malzemesi kullanılarak üretilirler. Uyku için kullanılacak yastıklarda ise yün, kaz tüyü ve elyaf dolgu en sık tercih edilen dolgu malzemeleridir. Yün dolgu, geçmişten alışkın olduğunuz yün yorganlar gibi sıcak tutma garantisi veren bir yastık türüdür. Fakat zaman içerisinde yünlerin birbiriyle arasındaki mesafenin kısalması nedeniyle yılda 1 veya 2 kez, yünlerin açılarak havalandırılmasını gerektirir. Kaz tüyü, bilinen yastık dolguları içerisinde en yumuşak olanıdır. Pamuktan bulutların üzerinde uyuyormuş hissi uyandıran bu dolgu malzemesinin temizliği bir miktar zor olabilir. Çamaşır makinasında yıkandığında, her seferinde yumuşaklığından bir miktar kayıp veren kaz tüyü, sık sık havalandırılarak temizliği sağlanmalıdır. Bu yumuşaklık hissinin verilebilmesi için dolgunun bir miktar fazla olması gerekir ki bu durum da kaz tüyü dolgulu yastıkların biraz yüksek olmasına sebebiyet verir. Boyun veya sırt ağrısı problemi olmayanlar için en ideal tercihlerden birisidir. Dolgu malzemeleri içerisinde en sağlıklı kategoriyi oluşturan ise elyaftır. Boncuk ve silikon elyaf, uyku kalitesi odaklı üretimlerin baş tacı malzemelerden birisidir. Temizliği kolay, başın biçimine göre şekil alan bu yastık dolgusu malzemesi, tercih edebileceğiniz en iyi malzemedir. Silikon Yastık Ne İşe Yarar? Huzurlu bir uykunun en önemli noktası, yastığın yüksekliğidir. Bu yükseklik her insana göre değişebilen bir kriter olması sebebiyle özel bir çözüm gerektirir. Silikon dolgulu yastıklar, başınızı yastığa koyduğunuz anda omzunuz ve başınız arasındaki boşluğu tam anlamıyla dolduracak şekilde biçim değiştirirler. Bu durum, aradığınız ideal yastık yüksekliğini sağlar. Uyku esnasında yaptığınız hareketlere göre şekil alan silikon dolgulu yastıklar, kısa sürede kendisini toparlayarak kullanılmadığı durumlarda eski haline gelir. Böylece, pamuk dolgulu yastıklarda olduğu gibi yastığın bir kısmında çukur oluşmasının önüne geçildiği gibi, yastığınızı sık sık kabartmanıza da gerek kalmaz.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?