{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

En İyi Oda Kokusu Hangisi?

En İyi Oda Kokusu Hangisi?

En İyi Oda Kokusu Hangisi?

Oda kokuları, ev veya ofis içerisinde bulunan kötü kokuları ortadan kaldırmak, bulunulan ortama hoş bir hava katmak için kullanılan ürünlerdir. Kötü kokan bir ortam, temizlendikten sonra kullanıldığında, uzun süre kalıcı bir ferahlık sağlayan oda kokuları sprey veya sıvı halde bulunabilirler. En iyi oda kokusu seçimi, ihtiyacınıza göre karar vereceğiniz ürün olacaktır. Çok sayıda mobilyanın yer aldığı bir odada, kötü bir koku bulunuyorsa, ihtiyacınız yoğun koku parçacıklarına sahip oda spreyleridir. Böyle bir durumda tercihiniz, yüzeylere tutunma oranı yüksek oda spreyleri ve yoğun çiçek veya baharat esanslarına sahip oda kokuları olmalıdır. Evinizin genel havasını ferah bir hale getirmek, kötü kokular olmamasına karşın evin herhangi bir bölümünde hoş kokular eşliğinde dinlenmek için oda kokusuna ihtiyacınız varsa, tercihiniz sabit veya bambu çubuklu oda kokularından yana olmalıdır. İyi bir oda kokusu, yoğun esansları ve dingin koku notalarıyla evinize sıcak bir hava katan, sizi dinlendiren bir yapıya sahiptir. Evinizin ihtiyacına ve sizin koku zevkinize uygun olarak seçeceğiniz herhangi bir oda kokusu, ihtiyacınızı karşılamanın yanı sıra evinizin huzurunu da pekiştirecektir. 


Oda Kokusu Neye Göre Seçilmeli? 

Oda kokunuzun esansı, sizin ve aile üyelerinizin koku zevklerine göre belirlenmelidir. Herhangi birisini rahatsız edecek yoğun bir koku, evinizdeki sıcak ortamı bozabilir. Bu nedenle oda kokusu seçimi, herkesin duyduğunda rahatlayabileceği doğal esanslardan seçilmelidir.  Deniz kokuları, orman kokuları gibi herkesin sevebileceği kokuları tercih edebilirsiniz. 


Oda Kokusu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Esans seçiminin yanı sıra, evinizde güvenle kullanabileceğiniz bir oda kokusunun bileşenleri de sağlık açısından önemli bir noktayı oluşturur. Satın almak istediğiniz oda kokusunun içerisindeki koku bileşenlerine ek olarak bulunan çeşitli maddeler, uzun vadede solunum yollarıyla ilgili çeşitli sorunlara yol açabilir. Bu nedenle oda kokunuzun esansına karar verdikten sonra, mutlaka içerdiği bileşenler, kontrol etmelisiniz. Ürünlerinizi, Madame Coco gibi güvenilir ve şeffaf markalardan satın almanız, sağlığınız açısından çok daha doğru bir seçim olacaktır. Oda Kokusu Sağlığa Zararlı Mı? Bambu çubuklar aracılığıyla odanıza çeşitli notalar yayan oda kokuları ve oda spreyleri, bu esansları parçacıklar aracılığıyla size ulaştırır. Sürekli ve sık kullanılması durumunda, solunum yolu aracılığıyla koku parçacıkları akciğerlere yapışabilir. Bu nedenle oda kokusu kullanımı, haftada 3 kereden fazla olmamalı, oda kokusunun bulunduğu alan haftada bir havalandırılmalıdır. Söz konusu zararın oluşabilmesi için çok yakından oda spreyinin sıkılması, henüz koku parçacıkları yüzeylere tutunmadan doğrudan solunması gerektiği unutulmamalıdır. Oda Spreyleri Kumaş Yüzeylerde İz Yapar Mı? Oda spreyleri, şişesinde yer alan püskürtme mekanizması sayesinde dilediğiniz zaman kötü kokuları gidermek için kullanabileceğiniz ürünlerdir. Her ürünün üzerinde kullanım bilgisi yer alır. Doğrudan kumaşlarda kullanılabilir bir oda spreyine sahip değilseniz, belirli bir mesafeden sıkmanız gerekir. Aksi takdirde oda spreyinizin içerisindeki esansların yağı, koltuk ve perdelerinizde iz bırakacaktır. Fakat ortama sıkılan oda spreyleri halıda, koltukta veya perdede herhangi bir iz bırakmaz.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?