{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Elyaf Yastık Nasıl Yıkanır?

Elyaf Yastık Nasıl Yıkanır?

Elyaf Yastık Nasıl Yıkanır?

Elyaf, yüksek ısıda şekillenen bir malzeme olmasından dolayı çamaşır makinasında rahatlıkla yıkanabilir. Elyaf yastık nasıl yıkanır ? Elyaf yastıkların tümü, aksi belirtilmediği müddetçe 30, 40 ve 60 derece sıcaklıkta yıkanarak, lekelerinden arındırılabilirler. Satın almış olduğunuz herhangi bir elyaf yastığa geçirdiğiniz kılıfı çıkararak, içerisinde elyafın bulunduğu kılıfla birlikte çamaşır makinasına yerleştirebilirsiniz. Hassas programda çalıştırdığınız makinanıza aynı anda başka tür kumaşlar eklememiz elyaf yastıklarınızın daha iyi temizlenmesi açısından kritik bir öneme sahiptir. Sadece elyaf yastık veya yorganlarınızı bir arada yıkarken, makinanızın sıkma devrini maksimum 600’e ayarlamanız yastık içerisindeki elyafın toplanmasının önüne geçecektir. Hafif bir ıslaklıkla çamaşır makinanızdan çıkardığınız elyaf yastıklarınızı, kurutma makinasından ziyade güneşte asarak kurutmanız daha sağlıklı bir kurutma yöntemi olacaktır. Böylece tamamen temizlenmiş olan elyaf, arasındaki yastığın nefes almasını sağlayan boşluklarını yitirmeden kurutulmuş olacaktır.


Elyaf Yastık Terletir Mi?

 Elyaf, yastık kumaşları içerisinde ısı alışverişini en hızlı gerçekleştiren yapıya sahip dolgu malzemesidir. Vücut ısısına hızlıca entegre olarak bu ısıyı korumaya ve nem oranını dengede tutmaya katkı sağlar. Elyaf yastıklar, ne kadar ısınırsa ısınsın terlemeye yol açmayacaktır. Boşluklu bir dolgu malzemesi olması nedeniyle saç deriniz ve ensenizin temas ettiği noktaların nefes almasına olanak sağlayarak kaliteli bir uyku deneyimi yaşamanız için en elverişli ortamı sağlar. 


Elyaf Yastık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Elyaf yastıklar, pek çok farklı elyaf türüyle üretilebilirler. Elbette her türün kendine has bazı özellikleri bulunur. En sağlıklı elyaf yastığı seçebilmek için, satın alacağınız yastıkta aranması gereken bazı özellikler bulunur. 

• Yastık dolgusunda kullanılan elyaf, anti bakteriyel ve mikro fiber özellikler taşımalıdır. Boşluklu yapısı içerisinde toz birikimini önleyen mikro fiber ve bakterilerin dolgu malzemesine tutunmasını engelleyen anti bakteriyel özellik, elyaf yastıklar için olmazsa olmazdır. 

• Boncuk elyaf ve silikon elyaf, yastık dolgularında en çok tercih edilen elyaf türleridir. Bu türler içerisinden silikon elyaf, sağlığınız için en ideal seçim olacaktır. Satın alacağınız elyaf yastığın hangi türde üretildiğine dikkat etmek, uyku kaliteniz açısından oldukça önemlidir. 

• Elyaf, nemi dengeleyebilen özelliği sayesinde sıkça kullanılır. Fakat terlemenizi önleyecek en önemli etken, elyaf dolgunun tamamen pamuktan bir kılıfa sahip olmasıdır. Elyaf yastıklarınızı seçerken, %100 pamuklu kumaştan üretilmiş bir kılıfa sahip olup olmadığını kontrol ederek, kaliteli bir yastığa sahip olabilirsiniz. Silikon Elyaf Yastık Sağlıklı Mı? Dolgunluk sağlayan, tekrar kabartılabilir olan, çamaşır makinasında yıkanabilen silikon elyaf, aynı zamanda ortopedik çözümler de sunar. Pek çok yastık çeşidi, başınızı yastığa koyduğunuzda başınızın şeklini alsa da bir süre sonra orta kısmında bir çökme görmenize sebep olur. Bu baş boşluğu, her uyku pozisyonuna uygun olmaması sebebiyle boyun ağrılarına sebebiyet verebilir. Silikon elyaf dolgu, bu çökmeyi engelleyen yapısı sayesinde uzun yıllar kullanılmasına rağmen, her seferinde başınızın şeklini yeniden alabilir. Ayrıca kolayca şekil alan bir malzeme olması nedeniyle, baş ve omuz arasındaki boşluğu en uygun şekilde doldurarak uyku kalitenizi de arttırabilir. Silikon yastıklar, tercih edebileceğiniz en sağlıklı, uzun ömürlü ve kaliteli yastıklar olacaktır.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?