{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Biblo Hangi Malzemeden Yapılır?

Biblo Hangi Malzemeden Yapılır?

Biblo Hangi Malzemeden Yapılır?

Her evin dekorasyonunda önemli bir yer tutan biblolar, boyutlarına ve verilmek istenen şekillere göre farklı malzemelerle üretilebilirler. Alçı, seramik, ahşap, reçine, metal… Farklı malzemedeki bibloların yarattığı etkinin farklı olduğunu söylemek mümkündür. Evlerde sık kullanılan biblo çeşitleri ise genellikle alçı veya seramiktir. Büyük küçük fark etmeksizin tüm evlerde dekorasyonun en önemli unsurlarından birisi olan biblolar, sizin zevkinize göre düzenleyebileceğiniz farklı renk ve boyutlara sahiptirler. Geçmişten bu yana evlerde yer verilen vitrinler, aynalı konsollar, kitaplıklar gibi mobilyaların üstlerinde yer verilebilen biblolar birer süs eşyası olmaları sebebiyle özel bir dikkat isterler. Alçı, seramik ve cam biblolar, özellikle sakınılması gereken eşyalardır. Çünkü temizlik esnasında, yanlışlıkla bir yere çarptığınızda kolayca devrilebilir ve kırılabilirler. Ahşap, metal ve reçine biblolar ise çok daha dayanıklı ürünlerdir. Düştüklerinde tamamen kırılmasalar da zarar görmeleri yine de mümkündür ve bu nedenle biblolara hassasiyetle yaklaşmak oldukça önemlidir. 


Biblolar Nereye Konur? 

Biblolarınızı boyutlarına bağlı olarak farklı zeminlerde ve odalarda sergileyebilirsiniz. Elbette misafirlerin ağırlandığı ve şık görünmesi istenen salonlar, bibloların en sık konduğu odalardır. Kitaplık, vitrin ve sehpa gibi çok sayıda mobilyanın yer aldığı salonlarda bibloları yerleştirebilmek ve evin dekorasyonunun parçası haline getirebilmek için çok daha fazla sayıda seçenek bulunduğu aşikardır. Bu seçenekleri farklı biblo çeşitleriyle doldurarak, salonunuzda şık, ferah veya hangi tarza yatkınlığınız bulunuyorsa o stillerde düzenlemeniz mümkündür. 


Büyük Biblolar Nasıl Yerleştirilir? 

Biblo dendiğinde akla genellikle küçük boyutlarda, masa üstüne konabilecek tarzda süs eşyaları gelir. Fakat günümüzde biblo yapım sanatının ilerletilen teknikleri sayesinde üreticiler, diledikleri boyutlarda alçı ve seramik malzemeden büyük boyutlu biblolar yapabilmektedirler. Renksiz alçı biblolardan, rengarenk seramik biblolara çok sayıda seçenek sunan büyük biblo üreticileri, genellikle doğrudan zemine yerleştirilecek bu büyük boyutlu süs eşyaları için biblonun zeminini uygun biçimde tıraşlamaktadırlar. Genellikle pek çok insana hediye edilen küçük bibloların aksine büyük biblolar, heykellere benzeyen görüntüleriyle kondukları odanın havasını bir anda değiştirebilirler. Ev sahipleri tarafından dekorasyon amacıyla satın alınan büyük bibloların, birbirini tamamlayacak şekilde birden fazla adet alınması dekorasyonunuz için önemli bir ipucudur. Birbiriyle benzer özelliklerde ve boyutlarda hatta takım halinde satılan büyük biblolara, salonunuzda yer verebilirsiniz. Salon kapınızın bitişiğinde, koltuk takımlarınızla duvar arasında kalan köşelere, mobilyalarınızın yanlarına veya mobilyalarınızın boş bıraktığı bir duvara yerleştirebileceğiniz büyük biblolar, evinizin ve salonunuzun daha dolu, daha sıcak ve daha zengin görünmesine katkı sağlayacaktır. Küçük Biblo Düzenleme Önerileri Yeni evlenen, yeni bir eve taşınan sevdiklerimiz için seçeceğimiz hediyeler bu denli çeşitlenmeden önce sık sık götürülen hediyeler arasında küçük biblolar yer alırdı. Bugün hala ofis hediyeleri olarak kullanılan küçük biblolar, artık hem evlerin hem de ofislerin vazgeçilmez aksesuarları haline gelmişlerdir. Öyle ki, süs eşyası üreticileri bu sık kullanılan biblolara çeşitli işlevler de yükleyebilmektedir. Kitaplıklarınızda yer verebileceğiniz kitap tutucularınızı biblolu veya biblo şekildeki tutuculardan seçmeniz mümkündür. Böylece hem kitaplarınızın düşmesini engelleyecek bir aparata hem de kitaplığınızın dekorasyonunu tamamlayacak bir aksesuara sahip olabilirsiniz. Son dönemlerde kapı tutacakları üzerine yerleştirilen küçük bibloları da salonunuzdaki muhteşem havayı eksiksiz bir hale getirmek için kullanmanız mümkün. Çok küçük boyutlu olmalarına karşın, benzer şekillerde tercih edeceğiniz biraz daha büyük boyutlu bibloları kapınızın yanına koymanız durumunda, bir takım havası yaratacak ve oldukça şık görünecektir. Küçük bibloları yerleştirme alışkanlıklarımız kitaplık rafları, vitrinler, masa üstleri, televizyon sehpaları gibi yerler odaklıdır. Elbette bu geleneği bozarak evinizdeki en uygun yeri belirlemeniz, sizin zevkinize özel bir dekorasyon haline gelmesini sağlayacaktır.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?