{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Avize Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Avize Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Avize, bir evin havasını sanıldığından çok daha kolay değiştirebilir nitelikte bir ev aksesuarıdır. Genellikle ev eşyaları düşünüldüğünde iki hatta belki üçüncü planda kalan avizeler, aslında tüm ortamı bir anda etkileyebilecek özellikler taşırlar. Avize alırken, evinizde nasıl bir ambiyans istediğinize karar verecek olan elbette sizsiniz… Madame Coco’nun avize seçeneklerine göz attığınızda gösterişli, sade, yaratıcı, renkli tasarımlar hayal gücünüzü harekete geçirerek, yalnızca bir avizeyle büyük bir salonu nasıl dekore edebileceğinize dair size etkili fikirler verecektir. Bu nedenle, avize alırken öncelikle evinizin içindeki sakin havayı nasıl tamamlayacağınızı veya salonunuzun, yatak odanızın, yemek odanızın dizaynını nasıl gerçekleştireceğinizi hayal ederek, uygun tarzda bir avize almaya dikkat etmelisiniz. Madame Coco avizeleri, kristal, cam, metal veya ahşap görünümlere sahiptirler. Aydınlık bir oda istiyorsanız, kristal parçacıklarıyla hareketlendirilmiş, ışığı odanızın içerisine bir güneş gibi taşıyacak avize modellerine göz atmanızı mutlaka öneriyoruz. Salonunuzun dekorasyonunun yeterince aydınlık olduğunu fakat bu yaz havasını şık bir avizeyle taçlandırmanız gerektiğini düşünüyorsanız, daha sade tasarımlı metal avizelere bakabilirsiniz. Peki, avize alırken nelere dikkat edilmeli, gelin birlikte bakalım.


Salonlar İçin En Uygun Avize Seçimi Nasıl Olmalı ? Avize boyutu, eviniz için avize seçerken dikkat edilmesi gereken ilk hususlardan birisidir. Her odanın büyüklüğü farklı olduğu için, elbette ışık ihtiyacı da farklı olabilir. Odanızın büyüklüğüne göre seçeceğiniz doğru avize, karanlık her noktayı aydınlatacak ve size ev içerisinde rahat bir hareket imkanı tanıyacaktır. Avize boyutları, tarza ve modele bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle seçeceğiniz avizenin ideal boyutu, hangi oda için kullanacağınıza göre farklılaşabilir. Evlerin en büyük odası genellikle salondur. Salonunuz için seçeceğiniz avizelerin büyük boyutlu olması, ışığın düzgün ve doğru yayılabilmesi açısından en ideal tercihtir. Bugün, pek çok salonda iki farklı noktada aydınlatma bulunuyor. Eğer salonunuzda iki avize bulunacaksa, her ikisini de aynı boyutlarda seçmeniz, ışığın eşit bir yayılım göstermesine olanak tanıyacaktır. Tek bir avize seçecekseniz, salonunuz için büyük boyutlarda, kristallerle süslenmiş şık bir avizeyi tercih etmek isteyebilirsiniz. Salon avizeleri alırken dikkat edilecek bir başka husus, avizenin taşıdığı ampul yuvası sayısıdır. Büyük bir avize, loş bir ortam yaratmak adına az sayıda ampul yuvasına sahip olacak şekilde üretilebilir. Fakat salonlarınız için en ideal seçim, çok sayıda ampul yuvası bulunan avizelerdir. Aydınlatmanın en önemli unsurlarından birisi olan ışık miktarını, ihtiyacınıza göre ayarlayabileceğiniz avizelere, evinizin şık salonunda yer vermek aydınlığa büyük bir adım atmak demektir. 


Mutfakta Kullanılacak Avizeler Hangi Özellikleri Taşımalı? 


Mutfaklar, genellikle evlerin en az görünen kısımlarıdır. Oysa gün içerisinde en çok vakit geçirilen odalardan birisidir. Öncelikle mutfağın her noktasının aydınlık olması hijyen açısından oldukça önemlidir. Ayrıca sürekli kullanılan bir odanın, yeterli aydınlıkta olması göz sağlığı açısından da önem taşır. Mutfağınız için avize seçerken, gözünüzü en az yoracak fakat ışığı en fazla yayacak avize modellerine yönelmeniz önerilir. Çok sayıda eşya bulunan mutfaklarda, avizeler genellikle orta boyutlu olarak seçilir. En sade avizelerin yer aldığı odalar mutfaklardır diyebiliriz. Dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi, mutfağın iyi aydınlatılmasıdır. Avizenin boyutu ne kadar etkiliyse ampul yuvası sayısı da bu konuda, bir o kadar etkilidir. Mümkün olduğunca çok sayıda ampul yuvasına sahip orta boyutlu avizeler, mutfağınızın her zerresini aydınlatmanızı sağlayacaktır. 


Yatak Odası İçin En İyi Avize Seçenekleri Hangileri? 


Yatak odaları en az kullanılan odalar olarak bilinirler. Geceleri tüm günün yorgunluğunu atmak için yatağımıza uzanmadan hemen önce, pijamalarınızı giyerken, mümkün olduğunca rahatlamış olmak isteriz. Tam da bu nedenlerle, yatak odası için avize seçerken, küçük boyutlu avizelere yönelmek doğru bir hamle olacaktır. Tamamen rahatlamaya hazırlanmış vücudunuzu yormayacak loş bir ışık, uykuya geçiş öncesi aktiviteleriniz esnasında sizi tüm gecenin huzurlu uykusuna hazırlayacaktır. Sakin bir yatak odası hazırlamak için seçilecek avizelerde, dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de elbette ışık miktarıdır. Yatak odanızın dizaynı için gösterişli bir avize modeli seçseniz dahi, ampul yuvası sayısının az olmasına dikkat edebilir veya takacağınız ampul sayısını azaltarak soft bir ortama sahip olabilirsiniz.