{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Abajur Şapkası Nasıl Takılır?

Abajur Şapkası Nasıl Takılır?

Abajur Şapkası Nasıl Takılır?

Evinizin şık aksesuarları olan abajurlar, genellikle demonte halde sizlere ulaştırılır. İçerisinde bulunan kullanma ve montaj kılavuzları sayesinde kolaylıkla kurulumunu gerçekleştireceğiniz abajurunuzun şapkasını takmak en son gerçekleştireceğiniz işlemlerden birisidir. Satın aldığınız ürüne bağlı olarak abajur teline sabit veya çıkarılabilir özellikte bir şapkanız bulunuyor olabilir. Eğer montaj esnasında sizin tarafınızdan takılan bir şapka söz konusuysa, tel üzerinde yer alan uygun boşluklara kumaşı sürükleyerek şapka kurulumunu gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu işlemi kolaylaştırmak adına, genellikle tel üzerinde çıkıntı, kumaş üzerinde girinti veya tel içerisinde boşluk ve düz kumaş şeklinde tasarlanan abajur şapkaları, herkesin kolaylıkla yapabileceği basit montajlara sahiptir. 


Abajur Şapkası Nasıl Temizlenir? 

Abajur alışverişinin en kritik sorusu, nasıl temizlenecek sorusudur. Genellikle, şık durması açısından dokulu kumaşlardan üretilen abajur şapkaları, ilk bakışta temizliği oldukça güç sanılan parçalardan birisidir. Fakat tüm abajurlarda kumaşlar veya kumaş ve tel çıkarılabilir özelliktedir. Farklı özelliklere göre abajur şapkanızı nasıl temizleyebileceğinize gelin birlikte göz atalım.

1. Kaç parçadan oluşursa oluşsun, abajur şapkanız henüz tam anlamıyla kirlenmeden sık sık tozunu almak, çıkarılarak temizlenmesine giden yolu uzatacaktır. Günlük toz ve kirin biriktiği abajur kumaşınızı, hafif nemli bir bezle hem iç hem dış kısmından temizleyebilirsiniz. Burada kritik olan, iç kısımda deterjan kalıntısı kalmadığından emin olmaktır. Aksi takdirde, uzun süre yanan abajur ampulü, bu deterjanın ısı karşısında direncini kaybetmesine ve kötü bir koku yaymasına sebep olabilir. 2. Eğer abajur şapkanız teliyle birlikte çıkıyor fakat kumaş ayrılmıyorsa, derin bir lavabo içerisinde veya genişçe bir leğende abajur şapkanızı yıkayabilirsiniz. Kumaş üzerindeki lekeler yağlı veya paslı olmadığından yoğun bir deterjan kullanımına gerek olmaksızın, bol su doldurduğunuz geniş leğeniniz içerisine abajur şapkanızı daldırabilir ve bir bez yardımıyla, dokuların arasına sıkışan tozları temizleyebilirsiniz. Ardından teliyle birlikte abajur şapkanızı kurumaya bırakabilir ve kuruduğunda yeniden abajurunuza monte ederek tertemiz kullanabilirsiniz. 

3. Eğer abajur kumaşınız telden ayrılıyorsa, yoğun kirleri temizlemek için küçük bir kap içerisine az miktarda deterjan koyarak bezinizle bu sudan alabilir, tezgah üzerine açık bir şekilde serdiğiniz abajur kumaşınızı bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. 


Abajur Şapkası Rengi Ne Olmalı?

Gövde kısmının rengi ne kadar önemliyse, abajur şapkanızın rengi de bir o kadar önemlidir. Seramik veya porselen renkli gövdesiyle uyumlu olabilecek şekilde üretilen çok sayıda renk ve modelde abajur şapkası bulmak mümkündür. Bu seçenekler içerisinden hem sizin zevklerinize uygun hem abajurunuzu yerleştireceğiniz odanın renkleriyle uyumlu hem de gövdesiyle kusursuz bir uyum sergileyebilen abajur şapkasını seçmeniz en ideali olacaktır. Abajur şapkası renkleri genellikle bej, krem, beyaz, siyah veya laciverttir. Açık veya koyu ton olarak da sınıflandırılabilecek bu renk yelpazesi, sizlerin aydınlatma ihtiyacı ve ev dekorasyonu renklerinizle uyum sağlayabilmeleri açısından bu tonlarda tercih edilmiştir. Lacivert ve siyah renkli şapkalar, çok daha loş bir ortam yaratmanıza olanak verecek, yatak odanız için en uygun tondaki renklerdir. Bej, krem ve beyaz ise genellikle salonlarda veya çalışma odalarında tercih edilen, aydınlatma oranı bir miktar daha yüksek olan şapka renkleridir. Evinizin ihtiyacına göre dilediğiniz abajur şapkasını Madame Coco’nun online mağazasından edinebilir, pek çok abajur modeliyle uyumlu şapkaları kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?