{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "user": { "email": "" } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

12 Kişilik Yemek Takımı Kaç Parça Olur?

12 Kişilik Yemek Takımı Kaç Parça Olur?

12 Kişilik Yemek Takımı Kaç Parça Olur? 

Yemek takımları kişi sayısına göre gruplandırılan sofra eşyalarıdır. 2 kişilik, 4 kişilik, 6 kişilik ve 12 kişilik olabilen yemek takımlarındaki parça sayıları da kişi sayısına uygun olacak şekilde belirlenir. Her bir kişi için çorba kasesi, ana yemek tabağı, servis tabağı, tatlı tabağı yemek takımlarında mutlaka bulunur. Bu da 12 kişilik yemek takımlarının en az 48 parça olması gerektiği anlamına gelmektedir. Fakat elbette, takım halinde almanın avantajları tüm kullanıcılara sunulur ve yemek takımları içerisine salata tabakları, ikram tabakları, çorba tencereleri gibi ek parçalar da eklenir.

Seçeceğiniz yemek takımı modeline göre 48 parça ile 60 parça arasında değişebilen 12 kişilik yemek takımı parça sayılarını bulmak mümkündür. İhtiyacınıza ve sofranızın şıklığına uygun olarak seçebileceğiniz 12 kişilik yemek takımları, misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayabilmeniz ve her parçanızın uyumlu görünebilmesi için tasarlanmış pratik takımlardır. Bir adet 12 kişilik yemek takımına sahip olmak demek, sevdiklerinizi ağırladığınız sofranıza ek herhangi bir materyale ihtiyaç duymayacaksınız demektir.


12 Kişilik Yemek Takımları Modelleri Nasıldır?

Kişi sayısı fazla olan, 12 kişilik yemek takımları genellikle günlük kullanımdan ziyade kalabalık sofralarda bir şıklık ve pratiklik sağlaması açısından tercih edilirler. Elbette bu, günlük olarak kullanılmasının önünde engel oluşturmaz. Fakat sık kullanılan porselen tabakların kırılma ve zarar görme olasılığı elbette çok daha yüksektir. Yemek takımlarının parçaları maalesef ayrı olarak satılmaz, bu nedenle kırılan veya zarar gören tabakların değiştirilmesi pek mümkün olmaz. 12 kişilik yemek takımları, günlük kullanılacak yemek takımlarına göre daha fazla parça içerdiğinden pahada daha ağır olabilir. Tam da bu nedenle 12 kişilik yemek takımı içerisinden herhangi bir parçanın zarar görmemesi oldukça önemlidir.

Günlük yemek takımları daha uygun fiyatlara değiştirilebilir veya yenilenebilir olsalar da aynı imkan 12 kişilik lüks yemek takımları için sağlanamayabilir. Bu nedenle bu yemek takımları arada bir, yemekli misafirler için sofralara konan tabaklardan oluşur. Söz konusu sevdikleriniz ve misafirler olunca, sofranızın en güzel, en şık ve en ışıltılı halini almasını istersiniz. Bu ışıltıyı sağlayabilmek için yemek takımını doğru seçmek oldukça önemlidir. Her ne kadar pek çok marka, bu özel yemek takımlarında genellikle şık desenler ve parıltılı motifler kullansa da kendisini gösteren tasarımları seçmek sizin tercihlerinize bırakılmıştır. Peki 12 kişilik yemek takımı modelleri nelerdir ve bu modeller içerisinden hangisine ihtiyacınız olduğu nasıl belirlenebilir? Gelin, birlikte bu sorulara yanıt arayalım.


12 Kişilik Kare Yemek Takımları

Son yıllarda muhteşem dizaynlarıyla dikkatleri üzerine çeken kare tasarımlı yemek tabakları sofraların havasını bir anda geleneksel motiflerden modern çizgilere doğru dönüştürecek denli güçlü bir özgünlüğe sahiptir. Kenarları kare veya dikdörtgen, köşeleri yuvarlatılmış olan kare tabakların yemek konulan boşluk kısmı ise yine yuvarlaktır. Özellikle sulu yemeklerin sağlıklı biçimde servis edilebilmesi için yuvarlak form tabaklarda olmazsa olmazdır. Fakat çerçevenin köşeli şekillerden yana seçilmesi, süsleme alanını arttırarak daha gösterişli yemek takımları ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu nedenle kare tabaklı yemek takımları, misafir yemek takımları arasında şıklığı ve gösterişli havaları nedeniyle en sık tercih edilen modeller arasında yer alır.


12 Kişilik Yuvarlak Yemek Takımları


Geleneksel düzenin bozulmadığı yuvarlak dizaynlı yemek takımı tabakları, söz konusu 12 kişilik misafir takımları olduğunda kenarları farklı tasarımlara tabi tutulmaktadır. Sırlı işlemeler, altın renkli bitkisel motifler gibi yemek takımının şıklığını ön plana çıkaracak şekilde süslenen yuvarlak tabaklar, yuvarlak yemek masaları için aslında en doğru seçimdir. Kare yemek takımlarına göre daha uygun fiyatlı olabilen yuvarlak tabaklı yemek takımları, klasik sofraların vazgeçilmezidir.

12 Kişilik Asimetrik Yemek Takımları

Günümüzde farklı biçimlere değinilebilen yemek takımlarında gelinen son nokta, asimetrik oval kesimli tabaklardır. En modern tarzı sofranıza yansıtmanıza olanak sağlayan asimetrik kesimli porselen yemek tabakları, daha sade tasarımlara sahiptir. Hem kare hem yuvarlak yemek masaları için tercih edilebilir.

Misafir Yemek Takımları Nasıl Seçilir?

Misafirlik olarak anılan 12 kişilik yemek takımları, her bir ihtiyacın yer aldığı paketler şeklinde seçilmelidir. Mümkün olan en çok parça sayısına sahip modeller arasından dilediğiniz tarza karar vererek yemek takımınızı seçebilirsiniz. Salon veya mutfak dekorasyonunuza uygun olarak gösterişli veya sade bir model tercih edebileceğiniz 12 kişilik yemek takımlarınıza uyumlu tuzluk ve biberlik eklemeyi de unutmamalısınız.

Sepeti Temizle

Tüm ürünleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?