{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductListing" } }
Ana Sayfa > Yatak Odasi > Yastık & Yorgan > Silikon Yastıklar (1 ürün)
Filtrele
Görüntüle
X
Kategoriler
Renk
Ölçü
Materyal
Fiyat
Micro Yastık Micro Yastık
139,99 TL /
Sepette
70.00 TL
Silikon Yastık Sağlıklı Mı?

Silikon Yastık

Silikon yastık tanımı, iç dolgusu silikon olan yastıkları tarif etmek için kullanılmaktadır. Bu, kaplama kumaşının farklı olduğu bilgisini taşır. Bir yastığın sağlıklı mı sağlıksız mı olduğunu belirleyen etmen ise hem dolgu malzemesinin insan vücuduna uygunluğu hem de kaplama kumaşının hava geçirgenlik düzeyidir. Madame Coco’dan satın alacağınız silikon yastıklar, iç dolgusu tamamen silikon olan, kaplama kumaşında ise %100 pamuk kullanılan ürünlerdir.
Silikon, bir dolgu malzemesi olarak kullanıcıların sağlıklı bir uyku geçirmesine en çok yardımcı olan ürünlerde kullanılmaktadır. İnsan vücut formunu kolayca alabilen, özellikle uyku esnasında nefes almayı kolaylaştıran biçimlere girebilen silikon yastıklar oldukça sağlıklıdır. Üstelik kaplamasında yer alan pamuklu kumaş hem doğal malzemeden üretilmiştir hem de kendiliğinden hava alabilen bir yapıya sahiptir. Tüm bunlara ek olarak severek kullanılan Nuage Silikon Yastık gibi ürünlerde, mikrofiber özellikler bulunmaktadır. Bakteri oluşumunu minimuma indiren ve hava alma yetisini ikiye katlayan bu özellik, bir silikon yastığın sahip olunabilecek en sağlıklı ürünlerden biri haline gelmesini sağlamaktadır.

Silikon Yastık Nasıl Temizlenir?

Silikon, pek çok farklı işlevde kullanılabilen bir malzemedir. Dolgu malzemesi olarak kullanılan silikonlar ise yapıştırma işlevi gören silikonlardan oldukça farklıdır. Elyafla bir araya getirilen silikonlar, sıcaklığa dayanıklı hale gelmektedir. Bu nedenle çamaşır makinesinde güvenle temizleyebileceğiniz silikon yastıklara kesinlikle kuru temizleme yapılmamalıdır. Maksimum 30 derece sıcaklıkta, hassas programda yıkayabileceğiniz silikon yastıklarınızı asarak kurutmanız gerekmektedir.
Her ne kadar sıcaklığa ve suya dayanıklı olsalar da silikon yastıklarınızı sık sık bunlara maruz bırakmak, uzun vadede yapılarının bozulmasına yol açabilmektedir. Sahip olduğunu silikon yastığı haftada bir kez havalandırmak, güneşte dinlendirmek hem yastık dolgusunun doğal formunu almasına yardımcı olacak hem de yıkama için gereken süreyi uzatacaktır.

Silikon Yastığın İçinde Ne Var?

Silikon yastıklar, dolgu malzemesi silikon olan fakat kaplama kumaşı değişkenlik gösterebilen ürünlerdir. Silikon yastık tabiri aynı zamanda, silikonun ana maddesi olduğu dolgu malzemelerini tarif etmek için de kullanılmaktadır. Silikonize formu bulunan, biçim almada hızı yüksek dolgu malzemelerinin de silikon yastıklar içerisinde yer alabildiği bilinmektedir. Madame Coco’dan satın alabileceğiniz Lüx Nano Yastık – Beyaz ve 2'li Kanguru Yastık – Beyaz, içleri silikonize formlu nano elyafla dolu ürünlerdir. Her iki ürün de tıpkı silikon gibi boyun boşluğuna oturmakta ve rahat bir uyku sağlamaktadır. Üstelik nano elyafın sağladığı antibakteriyel özellikler, sağlıklı bir uykuyu yatak odanıza taşımaktadır. Kaplamaları, tıpkı Nuage Silikon Yastık gibi %100 pamuk olan bu parçalar, güvenle kullanılabilecek tekstil ürünleridir.

Silikon Yastık Fiyatları Ne Kadar?

Uyku kalitesini arttıran ve sağlıklı bir dinlenme olanağı sunan diğer ürünler gibi silikon yastık fiyatları da oldukça uygundur. Madame Coco’nun üyelerine özel avantajlarla satışa sunduğu silikon yastıklar, hızlıca temin edilebilmektedir.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "1KYAST0141", "name": "Micro Yastık", "price": 139.99, "brand": "Madame Coco", "position": 1, "sku": "8682116222150", "variant": "BEYAZ", "category": "Silikon Yastıklar", "main_category" : "2", "dimension10" : "", "dimension11" : "SEZONSUZ", "dimension12": "Yastık - Silikon", "dimension13": "TEKSTİL/Yastık", "dimension14": "1KYAST0141101", "dimension15": "8682116222150", "dimension16": " 139.99 ", "dimension17": "indirimsiz" , "dimension18": "standart", "dimension30": "39459" } ] } } }