{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }

Mug ve Kupa Arasındaki Fark Nedir?

 

Mug ve Kupa Arasındaki Fark Nedir?

Lezzetli kahvelerinizi yudumlayabileceğiniz bardak çeşitleri, mug ve kupalardır. Mug, kulplu bardak anlamına gelse de sofra gereçleri içerisinde en farklı tasarıma sahip olan eşyalardan birisidir. Uzun süren kahve keyfini, sıcak yudumlar eşliğinde sürdürmek isteyenler için kapaklı olarak üretilen mug bardaklarda kahvenizi yudumlayabileceğiniz küçük boşluklar bulunur. İçerisindeki sıcak içeceği maksimum düzeyde sıcak tutacak şekilde tasarlanan, porselen, plastik veya metal malzemeden üretilebilen muglar, kahve içmeyi alışkanlık haline getirenler için vazgeçilmez bir bardak çeşididir.

Kahve kupaları, daha çok uyanmak için içilen kahvelere uygundur. Geniş ve ağızları sebebiyle muglara göre çok daha hızlı soğuyan kahve kupalarını Madame Coco’da kapaklı veya kapaksız şekilde bulabilirsiniz. Kapaklı kahve kupaları, soğuma süresini biraz daha uzatabilirler. Kullanıcıların en sık tercih ettiği kahve kupalarından birisi olan Rêve Kupa 200 ml, renkli tasarımı ve şık duruşuyla kahve keyfinizi ikiye katlayacak.

Kahve İçin Kupa Mı Mug Mı Daha Sağlıklı?

Her bardak çeşidi, içerisindeki sıcak sıvıdan zarar görmeyecek malzemelerden üretilir. Kahve kupaları cam, porselen, seramik, kemik gibi mutfak eşyalarında sık kullanılan materyallerle tasarlanırken, muglar ısıyı muhafaza etmesi açısından metal, plastik ve porselen kullanılabilen bardaklardır. Kahvenizi yarım saatten daha uzun sürelerde tüketmeyi seviyorsanız, tercihiniz metal veya porselen olmalıdır. Plastik ve kemik malzeme, uzun süreli sıcakla temas durumlarında içerdiklerini çeşitli maddeleri serbest bırakabilirler. Bu nedenle ısıya dayanıklılığı yüksek olan porselen ve metal malzemeler, uzun kahve keyifleri için daha sağlıklı seçenekler olacaktır. Seçeceğiniz bardak çeşidi kupa veya mug, hangisi olursa olsun doğru malzemeden üretilmiş olduğundan emin olduğunuz takdirde, kahvenizi gönül rahatlığıyla yudumlayabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Mug Nasıl Olmalı?

Muglar, kartondan plastiğe, metalden porselene çok farklı malzemelerle üretilebilirler. Küçük, büyük oval veya düz biçimde tasarlanmış olabilirler. Gelin birlikte sağlıklı bir mug nasıl olmalı sorusunun yanıtını arayalım.

• Muglar söz konusu olduğunda kontrol edilmesi gereken ilk konu üretildiği malzemedir. Plastik malzeme, uzun süreli ısıya maruz kaldığında sağlıksız bir ortam oluşturabilirken, kağıt malzeme ise mugların çalışma prensibinin tersine hızla kahvenizi soğutacaktır. Bu durumda en sağlıklı seçenek, porselen bir mug edinmek olacaktır. Madame Coco kalitesiyle sunulan porselen muglar arasında en çok tercih edilen Bellanita Kupa 350 ml ürünüdür. New Bone China malzemesi, silikon kapakları ve canlı renkleriyle satın alabileceğiniz en sağlıklı muglardan birisidir.

• Sağlıklı bir mug, işlevini tam anlamıyla yerine getirendir. Bu durumda üretim malzemesinin yanı sıra mug biçimi de önem kazanır. Kahvenizin uzun süre sıcak kalabilmesi için satın alacağınız mug, ağza doğru genişleyen bir yapıda olmamalıdır. Düz kalıp veya alt kısmı dar, üst kısmı düz mug kalıpları tercih etmek, ürününüzden maksimum verimi almanızı sağlayacaktır.