{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductListing" } }
Ana Sayfa > Yatak Odasi > Alez & Hurç (9 ürün)
Filtrele
Görüntüle
X
Filtreler
Kategoriler
Renk
Ölçü
Materyal
Fiyat
Alaise Sıvı Geçirmez Köşe Lastikli King Size Yatak Alezi - Beyaz Alaise Sıvı Geçirmez Köşe Lastikli King Size Yatak Alezi - Beyaz
79,99TL
63,99 TL
İndirimli Ürün
Alaise Sıvı Geçirmez Köşe Lastikli Çift Kişilik Yatak Alezi - Beyaz Alaise Sıvı Geçirmez Köşe Lastikli Çift Kişilik Yatak Alezi - Beyaz
64,99TL
51,99 TL
İndirimli Ürün
Melek Desen Baskılı Hurç - Beyaz Melek Desen Baskılı Hurç - Beyaz
32,99TL
23,99 TL
İndirimli Ürün
Çiçek Desen Varaklı Hurç - Pudra Çiçek Desen Varaklı Hurç - Pudra
32,99TL
23,99 TL
İndirimli Ürün
Çiçek Desen Baskılı Hurç Küçük Boy - Gri Çiçek Desen Baskılı Hurç Küçük Boy - Gri
16,99TL
11,19 TL
İndirimli Ürün
Çiçek Desen Varaklı Hurç - Pudra Çiçek Desen Varaklı Hurç - Pudra
24,99TL
19,99 TL
İndirimli Ürün
Çiçek Desen Varaklı Hurç - Beyaz Çiçek Desen Varaklı Hurç - Beyaz
16,99TL
11,19 TL
İndirimli Ürün
Çiçek Desen Varaklı Hurç - Beyaz Çiçek Desen Varaklı Hurç - Beyaz
24,99TL
19,99 TL
İndirimli Ürün
Çiçek Desen Varaklı Hurç - Beyaz Çiçek Desen Varaklı Hurç - Beyaz
32,99TL
23,99 TL
İndirimli Ürün

Alez & Hurç

Modern desenlerle buluşturduğu klasik ev tekstili ürünleri ve dekoratif ürün çeşitleri ile beğeni toplayan Madame Coco koleksiyonu, yatak odası kategorisi altında yer alan alez ve hurç modelleri ile evindeki konforunu artırıyor. Kullanmadığın zamanlarda tekstil ürünleri için depolama alanı sunan hurçlara evinin her köşesinde yer verebilirsin. Farklı boyutlarda üretilen hurç kutuları yorganlardan yastık kılıflarına kadar birçok farklı eşyan için şık ve pratik saklama çözümü oluyor. Hurçlar gibi yatak alezi çeşitleri de olmazsa olmaz ev tekstili ürünleri arasında yer alıyor. Alez çeşitleri yumuşak dokusu ve yatağını saran tasarımı ile rahat bir uyku deneyimi vadediyor.

Yatak odası kategorisinde alez modelleri ve hurç çeşitleri yanında nevresim takımları, serin günlerde içini ısıtan battaniye çeşitleri, yatak odası dekorasyonunu tamamlayan yatak örtüsü modelleri, yastık ve yorgan çeşitleri, pikeler, çarşaf ve yastık kılıfları gibi sayısız tekstil ürünü de yer alıyor.

Alez ve Hurç Modelleri


Alezlerin daha konforlu bir uykunun anahtarı olma özelliğini vurgulamadan önce “alez nedir?” ve “alez ne için kullanılır?” sorularını yanıtlamak gerekiyor. Yatak alezi, temel olarak yatağın zamanla kirlenmesini önleyen ve farklı türlerde üretilen bir çeşit yatak koruyucu olarak tanımlanıyor. Alezlerde kullanılan malzeme; ürünün işlevini ve ne için kullanılacağını da belirliyor. Örneğin, sıvı geçirmez materyal kullanılarak üretilen alez çeşitleri adından da anlaşılacağı üzere, sıvıyı bloke ederek yatağın ıslanmasına engel oluyor. Alezler yüksek ısıda yıkanabilir özelliği ile alerjenlerin oluşumunu en aza indiriyor ve maksimum hijyen sunuyor. Ayrıca alezler farklı boyutlarda üretiliyor. Böylece yatak boyutuna en uygun ölçülerdeki alez yatak koruyucusu ürünlerini alabilir, ürünü yatağın üzerine rahat bir şekilde yerleştirebilirsin.

Üzerindeki çarşafın kaymasını ve buruşmasını önlemesi de alez çarşaf modellerinin diğer bir işlevi olarak kabul ediliyor. Madame Coco, düz veya kapitone alez yatak örtüsü tasarımları ile her koşulda konfor vadediyor. Alez çift kişilik modeller 160 x 200 cm ve 180 x 200 cm gibi farklı ölçülerde üretiliyor. Alez tek kişilik tasarımlar genel olarak 100 x 200 cm ölçüleri ile yatağını kusursuz bir şekilde sarıyor. Yatağı alttan kavrayan veya köşe lastikli alez modelleri pratik kullanım sağlıyor.

Yatak alezleri gibi yastık alezleri de rahat ve titiz bir kullanım vadediyor. Yastık kılıflarına uyumlu ölçülerde sunulan ürünler, görünüm ve konfor açısından tüm ihtiyacı karşılıyor. Misafirlerin için ve gündelik yaşamda kullanabileceğin yastık alezleri kalitesi ve su geçirmez yapısıyla uzun süreli keyif sunuyor.

Alez gibi en işlevsel ev tekstili ürünlerinden bir diğeri ise hurçlar oluyor. Peki hurç nedir? Hurç, ev tekstili açısından etrafta kalmasını istemediğin giyecek, yatak tekstili ürünleri gibi eşyaları içine toplayabileceğin, hafif ve dayanıklı kumaştan yapılan saklama kutularını ifade ediyor. Hurçlarda beyazdan siyaha kadar hemen hemen her renk kullanılıyor. Baskılı hurçlar ve motifli hurçlar şıklık tanımını öne çıkaran tasarımları ile ev ve yaşam stiline yenilik katıyor. Çiçek desenli, baskılı, sade ya da dantel detaylı hurçlar her eve uyum gösteriyor. Zarif çizgilere sahip ürünler gündelik ve çeyizlik hurç olarak kullanabileceğin modelleriyle beğeni topluyor. Madame Coco, farklı hurç modelleri ve ölçüleri ile evinde derli toplu bir ortam vadediyor.

Alez ve Hurç Fiyatları


Madame Coco, yatak odası kategorisi altında yer alan alez ve hurç ürünleri ile evindeki konforunu artırıyor. Alez çift kişilik sıvı geçirmez modeller ve tek kişilik tasarımlar yumuşak dokuları sayesinde keyifli ve rahat bir uyku çekmene yardımcı oluyor. Kapitone veya düz kumaş tasarımına sahip alez modelleri tercih alanını genişletiyor. Yan kısmı geniş bantlı alezler ve yatağın her yanını saran lastikli alez modelleri rahatlık sunuyor. Madame Coco alez modelleri kumaş dokusu sayesinde yatağın üzerinde kayıp toplanmıyor ve üzerindeki çarşafın her zaman düzgün görünmesine yardımcı oluyor. Ayrıca alezler yüksek ısıda yıkanabildiğinden alerjiye neden olabilecek bakteri oluşumunu da engelliyor. Sen de Madame Coco alez çeşitlerini inceleyerek dilediğin ürünü en uygun alez fiyatları ile satın alabilirsin. Alez yastık ve yatak koruyucu fiyatları her bütçeye hitap ediyor.

Eşyalarını düzenlemene olanak tanıyan hurç çeşitleri de kullanışlılığı, fermuarlı tasarımları ve farklı ölçüleri ile beğeni topluyor. Düz, desenli veya baskılı modeller tercih alanını genişletiyor. Büyük ebata sahip hurç çeşitleri özellikle yastık, yorgan, yatak örtüleri gibi yer kaplayan tekstil ürünleri için pratiklik sunuyor. Sıcak aylar geldiğinde kullanmaya gerek duymadığın yorgan ve battaniyelerini büyük boyutlara sahip hurçlara koyarak ortadan kaldırabilirsin. Havlu çeşitleri, çamaşırlar gibi daha küçük eşyalarını ise küçük hurçlarda saklayabilirsin. Böylece bir taraftan eşyaların tozlanmıyor ve temiz kalıyor bir taraftan da dağınıklık oluşturan parçalardan bir kısmı derli toplu bir şekilde dolaba veya çekmeceye giriyor. Hurçlara yerleştirdiğin eşyalarını aradığın zaman kolaylıkla bulman da işini kolaylaştırıyor. Avantajlı hurç fiyatları ile kaliteyi ve şıklığı bir araya yaşayabilirsin. Cazip hurç fiyatları sayesinde yatak odanı dilediğin gibi düzenleyebilirsin.

Alez Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Alezler yatakların uzun yıllar boyunca kullanılmasına yardımcı oluyor. Ancak alez seçerken dikkate alman gereken bazı faktörler bulunuyor. Alezi kullanma amacın bu faktörlerin başında geliyor. Her ne kadar alezler basitçe yatak koruyucu olarak adlandırılsa da sadece yatak odası tekstili olarak bilinmiyor. Yatak alezleri ve ekose battaniye modelleri kamp yapmayı sevenlerin en iyi arkadaşı oluyor. Bu nedenle alezi yatak odan için mi almak istiyorsun yoksa yaz aylarında kamp yaparken mi kullanacaksın konusuna açıklık getirmen gerekiyor. Çünkü açık havada kamp yaparken kullanmak için daha güçlü ve sağlam iplikten üretilen kumaş dokusuna sahip olan alezleri tercih etmelisin. Çok fazla taşınan biriysen, yatağının yeri sık sık değişiyorsa yatağını taşırken de korumak için plastik materyal içeren yatak alezlerini inceleyebilirsin.

Yatak koruyucu alezin yatağına kusursuz bir şekilde tutunması ve kaymaması rahat bir kullanım için önem taşıyor. Doğru ve uygun materyalden yapılmış alez modelleri tek kişilik veya çift kişilik çarşafların üstünde/altında kaymadan, sabit bir şekilde kalıyor. Alez kumaş materyali yanında kaymayı engelleyen diğer bir unsur ise alezin köşe tasarımı oluyor. Köşe bantlı alezleri yatağına lastik/bant yardımıyla tutundurabilirsin. Bantların olması gerekenden uzun ya da kısa olmaması yani yatak kalınlığı için ideal olması alezin kullanım esnasında toplanmasını engelliyor. Köşeleri lastikli modeller dışında tüm kenarları yatağı alttan saran tasarımlarda da bulunuyor.

Yatak alezi seçiminde alezin kumaş dokusunun kolaylıkla temizlenmesi de kolaylık sunuyor. Yüksek ısıda yıkanabilen ve kir tutmayan modeller, pratiklik vadediyor. Sıvı geçirmez nitelikteki yatak alezlerinde kumaşın kalitesi ve işlevini gerçekleştirecek özellikte olması da göz önüne alman gereken kriterlerden biri oluyor. Alez kumaşının hava geçirgenliğinin bulunması da seçiminde sana yol gösteriyor. Hava geçirgenliği olan alezler cilt sağlığın için olduğu gibi yatağının kullanım ömrü için de önem taşıyor. Hava aldırmayan alezler, zamanla yatak yüzeyinde küflenmeye neden olabiliyor. Dolayısıyla yatak alezinin doğal ve nefes alabilir materyalden yapılmış olmasına özen göstermen gerekiyor.

Son olarak nasıl yataklar farklı ebatta üretiliyorsa yatak koruyucu alezler de farklı ölçülerde tasarlanıyor. Alez seçiminde mutlaka ürünü kullanacağın yatağın ölçüsünü bilmen ve bu ölçülere uygun ebatta yatak alezi alman gerekiyor. Olması gerektiğinden fazla büyük ya da küçük yatak alezleri, yatağı gerektiği gibi kaplamadığından koruma işlevini yerine getiremeyebiliyor.
{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "ALZ-64", "name": "Alaise Sıvı Geçirmez Köşe Lastikli King Size Yatak Alezi \u002D Beyaz", "price": 63.99, "brand": "Madame Coco", "position": 1, "sku": "8682116072175", "variant": "BEYAZ", "category": "Alez \u0026 Hurç", "main_category" : 2, "dimension10" : "%50 + %20", "dimension11" : "SEZONSUZ", "dimension12": "Alez-Yatak-Sıvı Geçirmez", "dimension13": "TEKSTİL/Alez", "dimension14": "1KYTAL0076101", "dimension15": "8682116072175", "dimension16": " 79.99 ", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "standart", "dimension30": "30903" }, { "product_id": "ALZ-64", "name": "Alaise Sıvı Geçirmez Köşe Lastikli Çift Kişilik Yatak Alezi \u002D Beyaz", "price": 51.99, "brand": "Madame Coco", "position": 2, "sku": "8682116072168", "variant": "BEYAZ", "category": "Alez \u0026 Hurç", "main_category" : 2, "dimension10" : "%50 + %20", "dimension11" : "SEZONSUZ", "dimension12": "Alez-Yatak-Sıvı Geçirmez", "dimension13": "TEKSTİL/Alez", "dimension14": "1KYTAL0075101", "dimension15": "8682116072168", "dimension16": " 64.99 ", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "standart", "dimension30": "31399" }, { "product_id": "1KHURC0036", "name": "Melek Desen Baskılı Hurç \u002D Beyaz", "price": 23.99, "brand": "Madame Coco", "position": 3, "sku": "8680044454551", "variant": "BEYAZ", "category": "Alez \u0026 Hurç", "main_category" : 2, "dimension10" : "%50 + %20", "dimension11" : "2011/2012 KIŞ", "dimension12": "Düzenleyici - Varaklı Hurç", "dimension13": "TEKSTİL DIŞI/Organizer", "dimension14": "1KHURC0036101", "dimension15": "8680044454551", "dimension16": " 32.99 ", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "standart", "dimension30": "7326" }, { "product_id": "BHU-04", "name": "Çiçek Desen Varaklı Hurç \u002D Pudra", "price": 23.99, "brand": "Madame Coco", "position": 4, "sku": "8682116178464", "variant": "PUDRA", "category": "Alez \u0026 Hurç", "main_category" : 2, "dimension10" : "", "dimension11" : "SEZONSUZ", "dimension12": "Düzenleyici - Hurç", "dimension13": "TEKSTİL/Organizer", "dimension14": "1KHURC0102103", "dimension15": "8682116178464", "dimension16": " 32.99 ", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "standart", "dimension30": "36710" }, { "product_id": "BHU-04", "name": "Çiçek Desen Baskılı Hurç Küçük Boy \u002D Gri", "price": 11.19, "brand": "Madame Coco", "position": 5, "sku": "8682116201414", "variant": "GRİ", "category": "Alez \u0026 Hurç", "main_category" : 2, "dimension10" : "", "dimension11" : "SEZONSUZ", "dimension12": "Düzenleyici - Hurç", "dimension13": "TEKSTİL/Organizer", "dimension14": "1KHURC0099123", "dimension15": "8682116201414", "dimension16": " 16.99 ", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "standart", "dimension30": "36665" }, { "product_id": "BHU-04", "name": "Çiçek Desen Varaklı Hurç \u002D Pudra", "price": 19.99, "brand": "Madame Coco", "position": 6, "sku": "8682116178433", "variant": "PUDRA", "category": "Alez \u0026 Hurç", "main_category" : 2, "dimension10" : "", "dimension11" : "SEZONSUZ", "dimension12": "Düzenleyici - Hurç", "dimension13": "TEKSTİL/Organizer", "dimension14": "1KHURC0101103", "dimension15": "8682116178433", "dimension16": " 24.99 ", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "standart", "dimension30": "36661" }, { "product_id": "DVH-04", "name": "Çiçek Desen Varaklı Hurç \u002D Beyaz", "price": 11.19, "brand": "Madame Coco", "position": 7, "sku": "8682116176125", "variant": "BEYAZ", "category": "Alez \u0026 Hurç", "main_category" : 2, "dimension10" : "", "dimension11" : "SEZONSUZ", "dimension12": "Düzenleyici - Varaklı Hurç", "dimension13": "TEKSTİL/Organizer", "dimension14": "1KHURC0095101", "dimension15": "8682116176125", "dimension16": " 16.99 ", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "standart", "dimension30": "36658" }, { "product_id": "DVH-04", "name": "Çiçek Desen Varaklı Hurç \u002D Beyaz", "price": 19.99, "brand": "Madame Coco", "position": 8, "sku": "8682116176149", "variant": "BEYAZ", "category": "Alez \u0026 Hurç", "main_category" : 2, "dimension10" : "", "dimension11" : "SEZONSUZ", "dimension12": "Düzenleyici - Varaklı Hurç", "dimension13": "TEKSTİL/Organizer", "dimension14": "1KHURC0097101", "dimension15": "8682116176149", "dimension16": " 24.99 ", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "standart", "dimension30": "36657" }, { "product_id": "DVH-04", "name": "Çiçek Desen Varaklı Hurç \u002D Beyaz", "price": 23.99, "brand": "Madame Coco", "position": 9, "sku": "8682116176156", "variant": "BEYAZ", "category": "Alez \u0026 Hurç", "main_category" : 2, "dimension10" : "", "dimension11" : "SEZONSUZ", "dimension12": "Düzenleyici - Varaklı Hurç", "dimension13": "TEKSTİL/Organizer", "dimension14": "1KHURC0098101", "dimension15": "8682116176156", "dimension16": " 32.99 ", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "standart", "dimension30": "36656" } ] } } }